Burza drugi w Krośnie

BH
Żużlowiec RKM Rybnik Rafał Szombierski wygrał w Krośnie zawody półfinałowe eliminacji krajowych do indywidualnych mistrzostw Europy. Przegrał jedynie z Maciejem Kuciapą w 6. wyścigu. Do finału krajowego awansowało 8 zawodników, a 9. został rezerwowym.

Półfinał eliminacji krajowych do ME

Bardzo dobrze w trzech pierwszych startach spisywał się Stanisław Burza. Zawodnik Unii Tarnów, mający komplet punktów, przegrał dopiero w 16. wyścigu z Szombierskim. Kolejny start w 17. biegu był również nieudany dla niego (dopiero 3. za Miśkowiakiem i Fierlejem) i ostatecznie był drugi w zawodach.
   Turniej nie był zbyt interesujący, bo do Krosna nie przyjechali m.in. Sebastian Ułamek, Piotr Świst, Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Grzegorz Rempała i Jacek Krzyżaniak.
   Kolejność turnieju: 1. Rafał Szombierski (RKM Rybnik) - 14 (3, 2, 3, 3, 3), 2. Stanisław Burza (Unia Tarnów) - 12 (3, 3, 3,, 2, 1), 3. Grzegorz Knapp (TŻ Lublin) - 12 (3, 2, 3, 2, 2), 4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - 11 (3, 3, 2, 2, 1), 5. Robert Miśkowiak (Polonia Piła) - 11 (2, 3, 2, 1, 3), 6. Maciej Kuciapa - 10 (2, 3, 2, 0, 3), 7. Piotr Winiarz (obaj Stal Jasol Rzeszów) - 10 (1, 2, 1, 3, 3), 8. Tomasz Rempała (Unia Tarnów) - 9 (1, 1, 3, 3, 1), 9. Łukasz Fierlej (TŻ Łódź) - 8 (2, 1, 0, 3, 2), 10. Dariusz Fijałkowski (Gwardia Warszawa) - 6 (0, 1, 1, 2, 2), 11. Mirosław Cierniak (KSŻ Krosno) - 4 (0, 1, 2, 1, 0), 12. Karol Baran (Stal Jasol) - 4 (D, 2, 1, 1, 0), 13. Roman Chromik (RKM Rybnik) - 4 (1, 0, 1, W, 2), 14. Mirosław Szczurek (KSŻ Krosno) - 3 (2, 0, 0, 1, D), 15. Łukasz Golonka (Stal Jasol - 1 (0, 0, 0, 0, 1).
   Najlepszy czas - 72,8 s - uzyskał w I wyścigu Grzegorz Knapp. Sędziował Piotr Lis z Lublina. Widzów 1 tysiąc. (BH)