Byli skuteczniejsi

PAN
Marcin Miarka (w żółtym stroju) atakuje gracza Błękitnych Fot. Andrzej Wiśniewski
Klasa A Kraków, grupa II. Prokocim jest blisko awansu

Nadwiślan Kraków - Błękitni Modlnica 3:1 (2:1)

1:0 Fiodorow 20, 2:0 Sala 29, 2:1 Baran 43, 3:1 Stanek 84.

Sędziował Maciej Szarawarski. Żółta kartka Zaporowski. Widzów 100.

Nadwiślan: Mrowiec - K. Żychowski, Muskalski (77 Kraśnicki), Turbasa, Górnisiewicz, D. Żychowski, Fima (60 Poproch), Sala, Fiodorow, Miarka (70 Stanek), Foltak (85 Kania).

Błękitni: Regulski - Zabiegaj, Pyzioł, Celarski (75 Stebnicki), T. Żurek, Lorenc, Zaporowski, Synowski, Brud, Podgajny, Baran.

Mecz był niezły, a gracze Nadwiślanu i Błękitnych pokazali, dlaczego zajmują czołowe lokaty w tabeli. Gospodarze wybiegali to zwycięstwo, byli bardzo aktywni i ich akcje były o wiele groźniejsze niż w wykonaniu Błękitnych. Kto wie jednak, jak potoczyłby się mecz, gdyby arbiter podyktował dla gości karnego w 25 minucie. Wówczas w polu karnym powalony został Podgajny, ale sędzia nie zdecydował się na ukaranie gospodarzy. Ci zaś wkrótce zdobyli drugą bramkę i grało im się o wiele łatwiej. Tuż przed przerwą po bardzo ładnym strzale z dystansu Barana goście zdobyli kontaktowego gola i na początku drugiej połowy mieli dwie okazje, aby wyrównać. Końcówka należała do Nadwiślanu, piłka po strzałach Fiodorowa i Foltaka trafiała w poprzeczkę, w końcu Stanek potężnym uderzeniem z 17 metrów ustalił wynik meczu.

Paweł panuś

Prokocim Kraków - Bratniak Kraków 2:0 (1:0)

1:0 Kucabiński 24, 2:0 Sierant 78.

Sędziował Jan Dzik. Żółte kartki: Kutrzyk, Kromka. Widzów 150.

Prokocim: Reśko - Stankiewicz, Łozynyk, Dolczak, A. Marek - Małecki, Wójcik, Olszański, Kucabiński - Sierant, Ścieszka (36 Kukawski, 85 Wojdyła).

Bratniak: Popławski - Pszczoła, Wira, Kutrzyk, Klich - Gwóźdź (65 Klimek), C. Górka, T. Górka (90 Handzel), Kupka - Kułaj, Kromka.

W 24 minucie Ścieszka wycofał piłkę spod linii końcowej na jedenasty metr i Kucabiński pewnym strzałem pokonał Popławskiego. W 78 minucie A. Marek dośrodkował piłkę w pole karne, a Sierant mając przed sobą tylko bramkarza, nie zmarnował okazji. Zespół Bratniaka na początku rundy spisywał się świetnie, teraz przegrał drugi mecz z rzędu. Prokocim wygrał bardzo pewnie, czyniąc kolejny krok w kierunku awansu. (ajh)

W innych meczach: Wawel - Zwierzyniecki 1:2 (1:0), Szpetnar - Pęczek, Kosior; Dragon Szczyglice - Płomień Jerzmanowice 4:2 (2:2), dla Dragona: D. Molik 2, M. Zieliński, Kwoka; Wanda - Sportowiec Modlniczka 4:2 (2:1), dla Sportowca: Szopa, Komorowski; Niegoszowianka - Bieżanowianka 3:1 (2:0), dla Niegoszowianki: Katra 2, Bałuszek; Iskra Radwanowice - Dąbski Kraków 2:1.

1.   Prokocim   19   48   59-18

2.   Nadwiślan   19   39   62-27

3.   Zwierzyniecki   19   37   50-30

4.   Bratniak   19   33   44-43

5.   Wanda   18   31   47-34

6.   Sportowiec   19   27   28-34
  7.   Błękitni   17   25   50-38

8.   Dąbski   19   22   36-42