Były blisko wygranej ze Zgodą

(PAN)
II liga piłkarek ręcznych. Szczypiornistki Cracovii miały okazję, by wygrać ze Zgodą Ruda Śląska. Dopadł je pech w końcówce meczu.

Cracovia 1906 - Zgoda Ruda Śląska 27:29 (9:14)

Bramki dla Cracovii: Kamusińska 9, Winiarska 5, Herman 4, Wojas 2, Świątek 2, Orłowska 2, Staroń 1, Hynek 1, Chojnacka 1.

Fakty są następujące; pod wodzą trenera Krzysztofa Kutrzeby „Pasy” zrobiły spory postęp i są zespołem, który potrafi nawiązać walkę z najlepszymi w tej lidze.

Mecz odbył się w hali w Proszowicach, gdzie krakowianki mogły się czuć jak u siebie w domu, bo licznie zgromadzeni kibice głośno je dopingowali. Po wyrównanym początku meczu inicjatywę przejęła Zgoda, a szczypiornistki Cracovii tylko momentami grały naprawdę dobrze.

Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy gospodynie zaczęły odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem był remis 27:27 i wówczas trzecią żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała najskuteczniejsza zawodniczka Cracovii 1906 Katarzyna Kamusińska. Gdy po chwili kolejna zawodniczka powędrowała na ławkę kar, stało się jasne, że Zgoda takiej okazji nie zmarnuje. Porażka kosztowała Cracovię spadek na szóste miejsce w tabeli.

W Małopolskiej Lidze Seniorek (III liga) prowadzi SPR II Olkusz, który wyprzedza Gościbię Sułkowice, AZS Akademię Rolniczą Kraków i UKS Dwójkę Nowy Sącz. Mistrza tych rozgrywek poznamy w połowie kwietnia.