Były wielkie emocje, ale Wisła przegrała w Gironie

Justyna Krupa
Koszykówka. Wisła Can-Pack nie ma na razie szczęścia w Eurolidze - poniosła drugą porażkę.

Spar Citylift Girona - Wisła Can-Pack 62:60 (16:22, 16:11, 19:13,11:14)
Girona: Gray 11, Spanou 11, Jordana 10 (2x3), Pikciute 8, Knezevic 4 - Kuktiene 12 (2x3), Mingo 6.
Wisła: Zohnova 18 (4x3), Żurowska-Cegielska 14, Ouvina 11, Nicholls 8, Turner 4 - Misiuk 5 (1x3), Ziętara 0.

Wyjazdowe spotkanie w Gironie Wisła zaczęła z animuszem. Krakowianki wyszły na prowadzenie 12:8, głównie dzięki punktom obwodowych. Zaskakująco dobrze rozpoczęła to starcie zwłaszcza Katerina Zohnova, która wcześniej, w inauguracyjnym meczu Euroligi, wypadła dość blado. Co ciekawe, na początku wiślaczki dominowały nawet w walce na tablicach, co ostatnio niemal im się nie zdarzało. Rywalki deptały jednak Wiśle po piętach dzięki skutecznym akcjom „dwa plus jeden”. Ostatecznie pierwszą kwartę „Biała Gwiazda” wygrała 22:16.

Początek drugiej partii należał już do koszykarek z Katalonii. Wiślaczki nie radziły sobie już tak perfekcyjnie w obronie i w efekcie na krótko straciły prowadzenie. Ataki wiślaczek nie były już tak płynne, jak w pierwszej partii. W tej sytuacji krakowianki powinny się cieszyć, że jednak minimalnie prowadziły schodząc do szatni.

Druga połowa zaczęła się od trójki Vity Kuktiene. Tymczasem wiślaczki nie były w stanie zdobyć punktu przez prawie 4 minuty. Rywalki za to nabrały wiatru w żagle. Po kolejne „trójce” Litwinki prowadziły już 9 punktami. Stratę zmniejszyła natychmiastowa odpowiedź Zohnovej z obwodu.

Ostatnią kwartę Wisła zaczynała z 5-punktową stratą. Zmniejszyła ją kolejna „trójka” Zohnovej. W końcu udało się przyjezdnym wyrównać. Dwoiła się też Ouvina, która w końcówce mogła doprowadzić do dogrywki, gdyby wykorzystała swoje osobiste. A tak wiślaczki znów fatalnie rozegrały końcówkę i poniosły drugą porażkę z rywalem, który był w ich zasięgu.