Cenne brązy judoków

PK
BOCHNIA. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży bochnianie wypadli bardzo dobrze. Młodzi judocy wywalczyli dwa brązowe medale, jedno siódme i cztery dziewiąte miejsca.

To dobry wynik, chociaż apetyty były większe, gdyż zawodnicy judo MOSiR Bochnia z tej grupy wiekowej przyzwyczaili nas już do ogólnopolskich sukcesów.

Bartek Dobranowski w kategorii 55 kg zwyciężył aż cztery walki, przegrał jedną w dogrywce z późniejszym mistrzem Pawłem Borowiczem z Czarnych Bytom. Tym samym zajął medalowe trzecie miejsce.

Brązowy medal wywalczył też, w nowej dla siebie kategorii 60 kg (poprzednio 55 kg), Kacper Martuś, który przegrał tylko jedną walkę z mistrzem olimpiady Przemysławem Skulikiem z Gliwic. Warto jednak zaznaczyć, że w drodze po medal zwyciężył srebrnego medalistę ostatniego Pucharu Polski Maksymiliana Rusowskiego z Juveni Wrocław.

Dominika Datoń w kategorii +70 kg wywalczyła VII punktowane miejsce wygrywając i przegrywając po dwie walki. Paulina Bartyzel, Jakub Wolnik, Dominik Żelichowski i Przemek Kowalski uplasowali się na miejscach IX.

Obsada była dość mocna. Z Małopolski startowało 20 zawodników i zawodniczek, w tym 8 z bocheńskiego klubu. Trzymamy kciuku za dalsze sukcesy bocheńskich judoków.