Charytatywne występy tarnowskich "Jaskółek"

ŻUŻEL. W czwartek dwaj zawodnicy Azotów Tauronu Tarnów Dawid Lampart i Jan Holub startowali w meczach lig angielskiej i czeskiej. Obaj zaprezentowali się z dobrej strony.

W meczu angielskiej Elite League Swindon Robins - Coventry Bees (51:39) w zespole gospodarzy wystąpił Dawid Lampart, który zdobył 9+1 pkt (3, 1*, 3, 1, 1, w). Tarnowianin po zwycięstwie w swoim pierwszym biegu, w kolejnym przegrał ze Scottem Nichollsem. W wyścigach 10. i 12. dwukrotnie przyjeżdżał na metę za innym Anglikiem, Edwardem Kennettem. Natomiast w ostatnim starcie (w 14. biegu) zanotował upadek i został wykluczony z powtórki jako sprawca przerwania wyścigu.

Drugi z zawodników "Jaskółek", który w tym sezonie podpisał z tarnowskim klubem kontrakt "warszawski", Jan Holub, wystąpił w meczu ligi czeskiej Dak Moto Liebezeit Divisov - PDK Grepl Mseno (53:38). Czech startujący w zespole gospodarzy wywalczył 8+2 pkt (2, 1, 2, 2*, 1*, 0), przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny.

Dzień wcześniej Holub startując w Pardubicach w turnieju młodzieżowych indywidualnych mistrzostwach Czech. Zdobył 13 pkt (2, 3, 3, 2, 3) i zajął 3. miejsce. W końcowej klasyfikacji zgromadził 52 pkt i zdobył brązowy medal.

Dzisiaj i jutro trzej zawodnicy "Jaskółek" wystąpią w różnych imprezach. Maciej Janowski, który został powołany do reprezentacji Polski, dzisiaj (godz. 16) w Gnieźnie wystartuje w finale drużynowych mistrzostw świata juniorów. Rywalami Polaków będą Szwedzi, Rosjanie i Australijczycy.

Janusz Kołodziej w sobotę (godz. 17) wystąpi w Rzeszowie w turnieju "Gwiazdy speedway'a dla Lee Richardsona i XXIX Memoriał Eugeniusza Nazimka" oraz w niedzielę (godz. 15) w Krośnie w "Charytatywnym Indywidualnym Turnieju dla Amelki". W Krośnie startował będzie także Dawid Lampart.