Chelsea coraz bliżej tytułu

Jerzy Filipiuk
W szlagierowym meczu 33. kolejki ligi angielskiej prowadząca w tabeli Chelsea Londyn wygrała na własnym boisku z Manchesterem United 1:0 i znacznie zwiększyła swoje szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Gospodarze zaprezentowali wyrachowany futbol. Byli świetnie zorganizowani w defensywie, skutecznie uprzykrzali gościom poczynania na boisku, wybijali ich z uderzenia, czekając na swą szansę do zdobycia gola.

Tę ostatnią bezwzględnie wykorzystali w 38 minucie, kiedy Eden Hazard po odegraniu piłki piętą przez Oscara wpadł na dużej szybkości w pole karne i pokonał Davida De Geę.

Wcześniej najlepszą okazję dla MU stworzył Wayne Rooney, który w 4 minucie trafił w słupek. W podobny sposób zakończyli swoje akcje w 56 minucie Hazard i – dla MU – Radamel Falcao w 78 minucie.

Czołówka tabeli: Chelsea Londyn 76, Arsenal Londyn 66, Manchester United 65, Manchester City 61, Liverpool 57, Southampton 56 punktów.