Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Ciepło z Tarnowa" ogrzewa...

Redakcja
Tarnów promowany jako Polski Biegun Ciepła długo zastanawiał się, jak przekształcić ten naturalny walor w reklamowy gadżet. Pomysłów było sporo, w końcu w tym sezonie pojawiło się "Ciepło z Tarnowa".

TARNÓW. Okazuje się, że może mieć on praktyczne zastosowanie w różnych sytuacjach, co zostało przez niektórych szybko dostrzeżone.

W plastikowej, kwadratowej poduszeczce znalazła się pewna ilość żelu, który - po przełamaniu zatopionej w nim blaszki - rozgrzewa się. Gadżet, dostępny w Tarnowskim Centrum Informacji, jest wielokrotnego użytku. Tymczasem pomysłowy drobiazg sprawia przyjemność nie tylko turystom. - Dotarły do nas wiadomości, że nasz gadżet stanowi nie tylko kolejną pamiątkę z naszego miasta, ale również wykorzystywany jest przez amatorów wspinaczek górskich i robotników prowadzących prace na dużych wysokościach - mówi Marcin Pałach, dyrektor TCI. - Żel skutecznie ogrzewa zziębnięte dłonie.

Z dotychczasowych gadżetów promocyjnych największą popularność zdobyła "Herbatka z Tarnowa". Wprawdzie herbatka produkowana jest na Podlasiu, ale jej idea nawiązuje do przeszłości miasta. Na dawnym opakowaniu znajdowała się fotografia Starówki, co jeszcze bardziej nadawało produktowi charakter swojskości. Herbata robiona jest z owoców tarniny, która kiedyś porastała bujnie Górę św. Marcina, miejsce uważane za kolebkę późniejszego Tarnowa. Wyrób polecany jest na wzmocnienie odporności organizmu. Gadżet ten był wielokrotnie nagradzany na targach turystycznych w konkursach na pamiątkę turystyczną. Wiele opakowań herbaty zostało wysłanych w formie upominków do tarnowian zamieszkałych za granicą. Pomysłodawcy postanowili pójść za ciosem. Herbatka jako jedna z pierwszych została włączona do akcji "Tarnowski smak". W niektórych lokalach podaje się ją na zimno.

Dzisiaj, gdyby turysta zjawił się w TCI, miałby do wyboru także inne pamiątki z miasta, choć już bardziej typowe, znane z innych regionów: kubki i koszulki z napisami, przewodniki, foldery, zestaw widokówek. Bardziej wymagający i bardziej zasobni w gotówkę turyści mogą nabyć ażurowe jajo z herbem miasta, wykonane przez artystkę z okolic Tarnowa. Na razie jednak prym wiedzie "Herbatka z Tarnowa". •

Wiesław Ziobro

wiesł[email protected]

 

REKLAMA

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski