Clepardia wygrała po golu w 90 minucie i zrównała się punktami z Prokocimiem

Grupa II. Prokocim przegrał pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie - z Nadwiślanem.

Nadwiślan Kraków - Prokocim Kraków 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Sala 24, 1:1 Marut 38 karny, 2:1 Zeszczuk 62, 3:1 Moroński 72, 3:2 Piotr Sierant 85.

Nadwiślan: Kuś - Kukla, Stolarz, Foltak (59 Kania), Biernacik - Sosnowski, D. Żychowski (60 Piskorz), Sala, K. Żychowski (68 Szumiec) - Zeszczuk, Moroński (88 Tokarz).

Prokocim: Sołtys - Cavarra (58 Łobodziński), Piotr Sierant, Wójcik, Wąsik - Wojdyła, Barcik, Marut (64 Dziedzic), Olszański (75 Kaczorowski) - K. Sierant, Wolanin.

Sędziował: Robert Marciniak. Widzów: 100.

W 24 min Sala wygrał pojedynek z Sołtysem i miejscowi prowadzili. Lider wyrównał po karnym Maruta (za faul na K. Sierancie). W II połowie nadal trwała wymiana ciosów. W 62 min gola uderzeniem zza „16” zdobył Zeszczuk, a po chwili Moroński dobił strzał z wolnego Piskorza i było 3:1. Prokocim atakował, Wójcik trafił w słupek. Pięć minut przed końcem Piotr Sierant zdobył kontaktową bramkę, ale na więcej gości nie było stać.

(AJH)

Clepardia Kraków - Podgórze Kraków 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Bąk 20, 1:1 Pater 21, 2:1 Wojniak 68, 2:2 Bańka 80 karny, 3:2 Czekaj 90.

Clepardia: Mytych - Bąk (90 Błasiak), Miczek, Sieniawski, Gumula - Czech, J. Mączyński (60 Czekaj), Próchno, Wojniak (85 Bosak), D. Mączyński - Kania (70 Mierzwa).

Podgórze: Stachura (69 Kierot) - Kłagisz, Jaśkiewicz, Kotiw, Malarz - Polny, Białasek, Pater, Bańka, Zębala (46 Woźniak) - W. Ochałek.

Sędziował: Sławomir Steczko. Widzów: 30.

Wyrównany mecz rozstrzygnął się w końcówce. Gola na wagę zwycięstwa (i pozycji lidera) zdobył dla Clepardii junior Czekaj, który przed polem karnym przejął bezpańską piłkę.

(ART)

Iskra Radwanowice - Wisła Jeziorzany 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jaszczyński 67, 2:0 Jaszczyński 78.

Iskra: T. Malec - Spasiuk (90 Armatys), Urbańczyk, Skotniczny, Skoczykłoda - Tucharz (67 Chromiec), Jędrszczyk, Pudełko (82 Mirek), Ziobro - Jaszczyński, Leftwich (89 M. Malec).

Wisła: Rytel - Skowronek, K. Korcel, Musiał, D. Korcel - Sklarz (65 Solecki), Przebinda (75 Jankowicz), Zając, Śladowski (80 K. Kapusta), Tyrała - Galos.

Widzów: 30.

O wygranej Iskry w wyrównanym meczu beniaminków zdecydowały gole Jaszczyńskiego w II połowie: po rzucie rożnym i strzale z dystansu. W ekipie gospodarzy wyróżnił się też Spasiuk. Wisła najlepsze okazje miała przed przerwą, m.inD. Korcel i Galos.

(ART)

Świt Krzeszowice - Garbarnia II Kraków 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Dąbek 33, 2:0 Kowalczyk 53, 2:1 Palczewski 60, 2:2 Bufnal 71.

Świt: Gęca - Zając, P. Piątek, Marszałek, Jaworski (65 Gorgoń) - Kowalczyk (70 Kryczek), Deryniowski(67 Pałka), Mirek (85 Ziarkowski), Trędota - ZiółkoI, Dąbek.

Garbarnia II: Kohlbrenner - J. Zygmunt, Krzeszowiak, S. Zygmunt (56 Palej), Ryś - Gaudyn, Żakowicz (56 Palczewski), Pabiś, Kozik - Ząbczyk (56 Bufnal), Pachowicz.

Sędziował: Daniel Kozioł. Widzów: 100.

Świt prowadził 2:0 (przepiękny był gol Dąbka po strzale z 30 m), ale goście wyrównali. Trafione były zmiany w ich składzie, obie bramki to zasługa rezerwowych.

(ART)

Tęcza Piekary - Kaszowianka Kaszów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Grzesiak 85 karny.

Tęcza: Z. Ludwikowski I - Pitra (85 Z. Ludwikowski II), Pyla, K. Kozioł, Kina - Leja, M. Kozioł, A. Ludwikowski, Jasiołek, S. Soból - Żyła.

Kaszowianka: Jacaszek (35 Murzański) - Nosek (15 Pojedyniec [82]), Fijak, Klima, Koczwara (65 Gorzkowski) - Pamuła, Grzesiak, Pachacz, Biegun (67 Twaróg), Zawora - Goczał.

Widzów: 200.

Tęcza skutecznie broniła się do 85 min. Wówczas po faulu Pitry na Grzesiaku goście dostali karnego, którego wykorzystał sam poszkodowany. Dla miejscowych dobre okazje miał Żyła.

(ART)

Piast Wołowice - AP Kmita Zabierzów 4:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Gawęcki 33, 1:1 Budziaszek 37, 2:1 Mika 58, 3:1 Budziaszek 63, 4:1 Tomczak 75, 4:2 Tyrała 80.

Piast: Bębenek - Kosek, Owca, Przebinda, Morawski - Jasiołek, Rydzyk, Korczek, Budziaszek - Ochmański (35 Mika), Tomczak (82 Kadula).

AP Kmita: Mucha - Skotnicki, Barczuk, Ramut, Świerk (71 Kwiatkowski) - Popowicz, Tyrała, Kuźma, Stygar - Obal (70 Szymański), Gawęcki (46 Kawałek)

Widzów: 50.

W meczu ekip z dołu tabeli cenne zwycięstwo odniósł Piast. W I połowie przewagę mieli goście, ale marnowali okazje. Wprawdzie objęli prowadzenie (Gawęcki po zagraniu Kuźmy), lecz Budziaszek szybko wyrównał. Po przerwie miejscowi w kilkunaście minut strzelili trzy gole, rozstrzygając losy meczu.

(ART)

Bronowianka Kraków - Borek Kraków 0:0

Bronowianka: Janiszewski - Syrda-\Małodobry, Czerw, Kubik, Zybowski - Gzyl (60 Kowalówka), Kapusta, Kiełbus, Łętocha, Srebnicki (70 Sułecki) - Mrózek.

Widzów: 30.

Miejscowi remis przyjęli z niedosytem. Okazje mieli Kiełbus (z 8 m trafił w słupek) i Srebnicki (poślizgnął się przed bramką).