Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Co się dzieje w krakowskim Kościele? Abp Marek Jędraszewski wzywa "po ojcowsku" proboszcza parafii Mariackiej do rezygnacji

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Abp Marek Jędraszewski (po lewej) wezwał ks. Dariusza Rasia (z prawej) do złożenia rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Mariackiej.
Abp Marek Jędraszewski (po lewej) wezwał ks. Dariusza Rasia (z prawej) do złożenia rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Mariackiej. Anna Kaczmarz
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w mediach społecznościowych opublikował list metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego do proboszcza parafii Mariackiej ks. Dariusza Rasia, w którym wzywa go do rezygnacji z pełnionej funkcji.

"Po Archidiecezji Krakowskiej krąży pismo (7 stron), które abp Marek Jędraszewski wysłał do ks. Dariusza Rasia, byłego sekretarza kard. Stanisława Dziwisza, wzywając go "po ojcowsku" do złożenia rezygnacji, bo inaczej i tak zostanie odwołany, co będzie miało wpływ na dalsze jego losy. Propozycja nie do odrzucenia" - napisał na platformie X (dawniej Twitter) ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Opublikowane przez niego pismo, podpisane przez abp Marka Jędraszewskiego skierowane jest do przewielebnego ks. prałata Dariusza Rasia.

W upublicznionym początkowym fragmencie czytamy: "Od kilku lat mam sposobność przypatrywania się życiu i działalności parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie. Utwierdzony jestem dzięki temu w przekonaniu o pochodzącej od Bożego nadania wielkiej misji duszpasterskiej i eklezjalnej Parafii Mariackiej, na której wagę składa się zarówno wielowiekowa tradycja, znaczenie świątyni parafialnej, ofiarna posługa duszpasterska pokoleń kapłanów, jak i znaczne patrymonium materialne powierzone z zaufaniem Kościołowi przez naszych poprzedników w wierze".

W końcowym fragmencie pisma jest mowa o odwołaniu ks. Dariusza Rasia: "Po konsultacji z członkami Zespołu Proboszczów Konsulatorów Archidiecezji Krakowskiej, wzywam Księdza po ojcowsku do złożenia rezygnacji z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie. Pisemną odpowiedź zawierającą decyzję w tej sprawie polecam przekazać na mój adres w ciągu piętnastu dni od chwili otrzymania powyższego pisma. Pragnę również dodać, że złożona rezygnacja zostanie potraktowana jako wzięcie słusznej odpowiedzialności za popełnione uchybienia i jako taka będzie mogła być podstawą powierzenia w przyszłości innych urzędów kościelnych".

Rozmowa w cztery oczy najlepsza dla mózgu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Co się dzieje w krakowskim Kościele? Abp Marek Jędraszewski wzywa "po ojcowsku" proboszcza parafii Mariackiej do rezygnacji - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski