Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim. Jednostronne derby Małopolski

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim
Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim Anna Kaczmarz
W meczu Taurion Hokej Ligi doszło do derbów Małopolski, Comarch Cracovia podejmowała Re-Plast Unię Oświęcim. Goście wygrali wyraźnie. Mecz nie miał temperatury derbów, bo wynik bardzo szybko był rozstrzygnięty.

Fatalnie zaczął się derbowy mecz dla Comarch Cracovii – w 4 min Densykin objechał bramkę i strzałem „od zakrystii” dał Unii prowadzenie. Nie minęło 76 sekund, a Bezuska „wcisnął” krążek do siatki, dobijając próbę Dziubińskiego zza bramki. Sędziowie jeszcze weryfikowali tego gola na wideo, ale zaliczyli trafienie. Gospodarze byli tak otumanieni, że stracili trzeciego gola – ładnym strzałem popisał się Uimonen, dokładnie minutę po golu na 2:0 dla oświęcimian.

Trener Rudolf Rohaczek wziął czas, ale nie zmienił bramkarza. Z czasem „Pasy” odzyskały równowagę – nawet sporo strzelały na bramkę Lundina, ale ten by l niepokonany. Goście dali się „wyszumieć” miejscowym i zadali czwarty cios – Ahopelto uderzył z daleka, a Krasanovsky przepuścił ten strzał.

II tercja zaczęła się pomyślnie dla gospodarzy – najpierw Berling trafił w poprzeczkę, a po chwili Kunst strzelał z linii niebieskiej, a Vildumetz dobił krążek do siatki.

Potem trwała ofensywa gospodarzy – strzelali Kasperlik, Raska, bez efektu. Gdy „Pasy” grały 5 na 4 „urwał się” Ahopelto ale przegrał pojedynek z Krasanovsky’m. I znów, podobnie jak w I tercji, kropkę nad „i” postawili goście - po strzale Bezuski.
Na ostatnią tercję do krakowskiej bramki wszedł Hebda. Miał trochę szczęścia (m.in. Heikkinen uderzył nad poprzeczką, a Valtola trafił w słupek), ale w 45 min musiał skapitulować po technicznym strzale Sadłochy.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 1:1, 0:2)
Bramki: 0:1 Densykin (Olsson Truklja) 4, 0:2 Bezuska (Dziubiński, Kowalówka) 5, 0:3 Uimonen (Denyskin, Valtola) 6, 0:4 Ahopelto (Valtola, Heikkinen) 19, 1:4 Vildumetz (Kunst, Bezwiński) 23, 1:5 Bezuska (Sadłocha, Dziubiński) 38, 1:6 Sadłocha (Kowalówka) 45, 1:7 Valtola (Uimonen, Heikkinen) 54.
Cracovia: Krasanovsky (41 Hebda) - Jezek, Żurek, Latal, Raska, Kasperlik – Younan, Krenżelok, Lundgren, Berling, Sawicki – Bieniek, Kunst; Vildumetz, Bezwiński, Brynkus - Kapica, Jaracz, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Unia: Lundin – Ackered, Djukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtona, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat.
Sędziowali: B. Kaczmarek, M. Polak. Kary: 4 – 8 min. Widzów: 850.