Comarch Cracovia zagrała z Energą Toruń. Oby tak było w lidze

Jacek Żukowski
cracovia.pl
Comarch Cracovia zmierzyła się w ostatnim domowym sparingu przed ligą z Energą Toruń. I wygrała pierwszy mecz kontrolny. Z tym rywalem zainauguruje sezon 1.09 u siebie.

A jeszcze wcześniej czeka ją towarzyski mecz z Popradem na lodowisku rywala (we wtorek). „Pasy” objęły prowadzenie pod koniec I tercji, gdy strzałem z bliska popisał się Kasperlik. Wcześniej miał kilka szans na objęcie prowadzenia, ale dobrze bronił Studziński. Mecz się potem wyrównał, ale goście nie znaleźli sposobu na Krasanovsky’ego. Na początku trzeciej odsłony w słupek trafił Żurek. W 49 wynik na 2:0 podwyższył Vildumetz. Potem goście wycofali bramkarza i strzałem z własnej połowy wynik ustalił Krenżelok.

Mecz zakończyła bójka Żurka z Sytym, którzy zostali odesłani do szatni.

Drugi raz zagrał 29-letni szwedzki napastnik Gustaf Berling, którego “Pasy” testowały w poprzednim sparingu z Re-Plast Unią Oświęcim. Jest już zawodnikiem Comarch Cracovii. Ma z 193 cm I 95 kg. Wagi. Grał głównie na trzecim I drugim poziomie rozgrywowy w Szwecji. Występował w ekstraklasie Norwegii, a w ostatnim sezonie reprezentował Rodovre Mighty Bulls w duńskiej ekstraklasie. Rozegrał tam 72 mecze z dorobkiem 20 goli i 27 asyst.

- Jestem typowo ofensywnym napastnikiem i odpowiadam za strzelanie goli. Interesuje mnie zwycięstwo w każdym spotkaniu. Cieszę się, że tu jestem i będę mógł wesprzeć tak utytułowany klub – powiedział Berling dla oficjalnej strony klubu.

Comarch Cracovia – Energa Toruń : (1:0, 0:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Kasperlik 19, 2:0 Vildumetz 49, 3:0 Krenżelok 57.
Cracovia: Krasanovsky- Kunst, Żurek, Latal, Raska, Vildumetz – Younan, Krenżelok; Lundgren, Berling, Sawicki – Motloch, Kapa; Kasperlik, Bezwiński, Brynkus – Jaracz, Tynka; Sterbenz, Wróbel, Kapica.