Cracovia wicemistrzem Polski juniorów w hokeju

Jacek Żukowski
Cracovia - srebrni medaliści mistrzostw Polski w hokeju
Cracovia - srebrni medaliści mistrzostw Polski w hokeju Facebook
Cracovia wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. W meczu o złoto wyraźnie ulegli Polonii Bytom, z którą wcześniej przegrali w rozgrywkach grupowych 2:7.

„Pasy” nie miały nic do powiedzenia, ale w pierwszej tercji nie było jeszcze bramkowej różnicy. Ona nastąpiła w drugiej odsłonie, w pięć minut krakowianie stracili trzy gole. Szans na odrobienie takiej straty nie było wielkich. Mimo wszystko udało się im zdobyć honorowego gola.

Zawodnikom Cracovii należą się wielkie brawa za wywalczenie tytułu wicemistrzów Polski, bo przed turniejem nie byli absolutnie zaliczani do faworytów.

Polonia Bytom – Cracovia 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Wicher (Proszek) 13, 2:0 Wicher 21, 3:0 Wilk (Tumidalski) 25, 4:0 Wybiral (Wicher, Proczek) 26, 5:0 Wicher (Wybiral) 50, 6:0 Maćkowski (Wicher, Mularczyk) 54, 6:1 Jastrabau (H. Sapehin) 55
Cracovia: Doliska – Surma, Jaracz, H. Sapehin, Szatiłow, Jastrabau - Kapa, Tynka, M. Sapehin, Kiełbicki, Kokoszewski – Dąbkowski, Mętel, Kuzak, Lebiedziew, Skrzek oraz Bieniek, Ślusarek.