Cracovia zdobyła sześć goli w dziewięć minut

(AS),(MZ)
Hokejowa ekstraklasa. Choć „Pasy” grały bez czterech kontuzjowanych graczy, to po raz czwarty w tym sezonie wygrały z zespołem z Katowic w dwucyfrowym stosunku.

GKS Katowice – Comarch Cracovia 1:10 (0:3, 0:7, 1:0)

Bramki: 0:1 Stoklasa (Kalus, Fraszko) 11, 0:2 McCauley 15, 0:3 Słaboń (Pasiut) 16, 0:4 Słaboń (S. Kowalówka) 21, 0:5 Kalus (Fraszko, Stoklasa) 23, 0:6 S. Kowalówka (Wajda, Wiśniewski) 24, 0:7 Kozłowski (McCauley, Wróbel) 25, 0:8 S. Kowalówka (karny) 27, 0:9 A. Kowalówka (Słaboń) 30, 0:10 McCauley (Kozłowski, Wróbel) 35, 1:10 Gulbinowicz 42.
Sędziował: Przemysław Kępa. Kary: 6–2 min. Widzów: 100.
Cracovia: Radziszewski (30 R. Kowalówka) – Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Pasiut – Liotti, Wajda, McCauley, Wróbel, Kozłowski – Kłys, Maciejewski, Kalus, Stoklasa, Fraszko – Kruczek, Witowski, Kisielewski, Wiśniewski.

Mecz miał jednostronny przebieg. Ostre strzelanie urządzili sobie krakowianie w drugiej tercji, gdy w ciągu dziewięciu minut zdobyli aż 6 goli. W ostatnich 20 minutach krakowianie mocno spuścili z tonu. Gospodarze w 42 min zdobyli honorowego gola i nieoczekiwanie wygrali tę tercję.

„Pasy” są nadal na 4. miejscu w tabeli, ale od trzeciego JKH dzieli je już tylko punkt.

Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Michalski (Wielkiewicz) 7, 2:0 Daniel Kapica (Gruszka) 9, 2:1 Jakubik (Stachura, Działo) 16, 3:1 Damian Kapica (Wronka, Lucka) 23, 3:2 Podsiedlik (Radwan) 31, 4:2 Wronka (Michalski) 37, 5:2 Różański (Gruszka) 40, 6:2 Michalski (Wielkiewicz) 55, 6:3 Pohl (Klementiew, Gryc) 55.
Podhale: Raszka – Havarinen, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Różański – Imrich, Lucka, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica – Mrugała, Łabuz, Wielkiewicz, Wronka, Michalski – Jaśkiewicz, Wojdyła, Omeljanenko, Daniel Kapica, Olchawski.
Sędziował: Patryk Pyrskała. Kary: 4–8 min. Widzów: 800.