STM
W tym sezonie uczestniczy w nich 8 zespołów: Regis Wieliczka, STS Nowy Sącz, Basket Kraków, Skawa Wadowice, MKK-MDK Kielce, Wisła Kraków oraz dwie drużyny z Tarnowa - MKS Pałac Młodzieży (trener Jacek Falkowski) i Unia (Wiesław Klaper), która zastąpiła Cracovię Kraków.

Koszykówka chłopców

Rozpoczęły się rozgrywki w koszykarskiej klasie chłopców (rocznik 1994 i młodsi).

W inauguracyjnej kolejce, w hali przy ul. Gumniskiej doszło właśnie do derbowego spotkania obu tarnowskich zespołów. Ponieważ był to zarazem pierwszy w historii Pałacu Młodzieży oficjalny mecz koszykówki chłopców, warto odnotować, że pierwsze punkty dla Pałacu zdobył w 2 min Mikołaj Stec. Początkowe fragmenty spotkania przebiegały zresztą pod znakiem wyrównanej gry i w 3 min notowano wynik 4-4. Potem uwidoczniła się już przewaga najmłodszych koszykarzy "Jaskółek". Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Klapera prowadzili już 21-8, aby do przerwy powiększyć rozmiary swojej przewagi do blisko 40 "oczek" (52-15).
W drugiej połowie wyższość Unii nie była już aż tak wyraźna, tym niemniej zarówno trzecia, jak i czwarta kwarta kończyły się wygranymi dysponującego znacznie bardziej wyrównanym składem zespołu z Mościc. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Unii 88-39 (21-8, 31-7, 22-15, 4-9).
MKS PM: Tobiasz Kmieć 14, Bartłomiej Nowak 8, Radosław Leśniak 7, Mikołaj Stec 4, Kamil Szewczyk 4, Daniel Jaje 1, Sebastian Kałużny 1, Robert Bujak 0, Kamil Dębowski 0, Mariusz Starzyk 0. Unia: Paweł Grajdura 16, Jakub Perzyna 14, Piotr Stępak 13, Szymon Pasula 12, Piotr Grajdura 11, Aleksander Wojnarowski 7, Kamil Kopeć 6, Michał Żurek 3, Maciej Hudyma 2, Mateusz Juszczyk 2, Marcin Maksymowicz 2, Kamil Ślęzak 0. (STM)