„Diabły” rozgromione

(FIL)
Anglia. W derbach Londynu Arsenal na własnym boisku zremisował z Chelsea 0:0. Goście wykonali kolejny krok do zdobycia tytułu (potrzebują jeszcze 6 punktów).

Chelsea miała świetną okazję w 16 minucie, gdy Oscar prze­lo­bował Davida Ospinę, ale Hector Belle­rin wybił piłkę z bramki. Kilkanaście minut później gos­podarze domagali się rzutu karnego za rękę Gary’ego Cahilla.

Manchester City pokonał u siebie Aston Villa 3:2. Gospodarze prowadzili 2:0, ale w 85 minucie było 2:2. Zwycięstwo obrońcy tytułu zapewnił, po rzucie rożnym, Fernandinho.

Manchester United doznał drugiej z rzędu porażki, tym razem na boisku Evertonu 0:3! Goście grali nieskutecznie. Strzały Wayne’a Rooneya (pod koniec meczu doznał urazu) i Radamela Falcao (przerwał serię ośmiu gier bez celnego uderzenia) obronił Tim Ho­ward. Do składu MU wrócił wreszcie Robin van Persie.

Swansea wygrała na boisku Newcastle 3:2. Łukasz Fabiań­skiego pokonali Ayoze Perez (wykorzystał błąd jednego z ob­rońców gości) i Siem de Jong. Przy stanie 2:2 nasz golkiper świetnie obronił strzał Pereza.

Zespół Marcina Wasilewskiego (po raz pierwszy od 7 lutego grał przez 90 minut), Leicester, zanotował czwarte zwycięstwo
z rzędu (na boisku Burnley 1:0).

Liverpool tylko zremisował na boisku West Bromwich Al­bion 0:0. Goście grali nieskutecznie. Raheem Sterling trafił w poprzeczkę, Dejan Lovren strzelił obok słupka, a rozgrywający 500. mecz ligowy Steven Ger­rard uderzył nad bramkę.

Wyniki

Southampton – Tottenham 2:2 (1:1), Pelle 29 i 65 – Lamela 43, Chadli 70; Burnley – Leicester 0:1 (0:0), Vardy 60; Crystal Palace – Hull 0:2 (0:0), N’Doye 50 i 90+2; Newcastle – Swansea 2:3 (1:1), Perez 20, De Jong 88 – Oliveira 45, Sigur­ds­son 49, Cork 71; Queens Park Rangers – West Ham 0:0; Stoke – Sunderland 1:1 (1:1), Adam 27, Wickham 1; West Bromwich – Liverpool 0:0; Manchester C. – Aston Villa 3:2 (1:0), Aguero 3, Kolarov 66, Fernandinho 89 – Cleverley 68, Sanchez 85; Everton – Manchester U. 3:0 (2:0), McCar­t­hy 5, Stones 35, Mirallas 74; Arsenal – Chelsea 0:0.

1. Chelsea 33 77 65–26

2. Manchester C. 34 67 70–36

3. Arsenal 33 67 63–32

4. Manchester U. 34 65 58–34

5. Liverpool 33 58 47–36

6. Tottenham 34 58 55–49

7. Southampton 34 57 47–26

8. Swansea 34 50 41–44