Dobra postawa "Pasów", druga porażka Hutnika

(PAN)
Centralna Liga Juniorów.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Dyszy 3, 1:1 Stawiarski 40, 1:2 Kociołek (karny), 2:2 Ciepliński 90.
KP KSZO 1929: Dulny - Piątkowski, Nowakowski, Niziołek, Baran (82 Tłuczkiewicz), Łokieć (81 Nowak), Szewczyk (62 Mikosa), Wochniak, Stawiarski, Madej, Ciepliński.

Wisła: Al-Ani - Szlachta, Dyszy, Ptak, Kozieł (46 Szypszak) - Chlebowski, Szczypkowski, Purcha (80 Boniecki), Porębski (87 Wydra) - Tracz (60 Rogóż), Kociołek.Mecz rozpoczął się udanie dla podopiecznych Kazimierza Kmiecika. W 3 minucie wyszli oni na prowadzenie po strzale Bartosza Dyszego, który dobrze znalazł się w polu karnym i z bliska posłał piłkę do bramki. Wisła grała bardzo dobrze, miała sporą przewagę, ale brakowało jej szczęścia pod bramką rywala. Gospodarze próbowali wykorzystać stałe fragmenty gry. W 40 minucie właśnie po rzucie rożnym strzałem głową wyrównał Tomasz Stawiarski. Po chwili znów prowadziła "Biała Gwiazda", gdy Grzegorz Kociołek wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim w polu karnym.

W drugiej połowie dominowali gospodarze, a krakowianie zagrali słabo, stwarzając dwie, mało groźne, okazje. Młodzi gracze KSZO mieli więcej szans, ale pudłowali Kamil Wochniak i Michał Ciepliński. Ten ostatni dopiął jednak swego i tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik meczu.

Cracovia - Polonia Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Kiebzak, Surma.
Cracovia: Wilk - Król, Chochołek, Pieprzyca, Pestka, Żaba, Jeż, Szymczak (46 Dara), Surma (75 Sobuś), Sroka (60 Tymoszuk), Ceglarz (55 Kiebzak).

W minionym sezonie juniorzy Cracovii bezskutecznie gonili w tabeli Polonię, chcąc awansować do gry o medale mistrzostw Polski. Krakowianom udał się rewanż.

-Jednej i drugiej drużynie należy się pochwała za grę w tak wysokiej temperaturze. Trzeba podkreślić, że warunki były bardzo trudne. Polonia Warszawa to dojrzała drużyna, w której piłkarze mają wysokie umiejętności, dlatego wygrana cieszy jeszcze bardziej. Z kolei nasi zawodnicy byli bardzo zdyscyplinowani i wykorzystali dwie sytuacje z kilku, które mieli. Nie straciliśmy w kolejnym meczu bramki, a to oznacza, że praca wykonana w minionym tygodniu procentuje - powiedział dla serwisu Cracovii trener juniorów "Pasów" Piotr Mrozek.

GKS Bełchatów - Hutnik Nowa Huta 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Bloch 26, 1:1 Berliński 35, 2:1 Łabędzki 49.
Hutnik: Frątczak - P. Filipek (60 Pojedyniec), CieślaI, Kędizora, Gędłek, K. Filipek, (55 Mielecki), Polański (60 Lebkowski), Palonek (70 Dyląg), Berliński, Pachowicz.

Beniaminek z Nowej Huty przegrał drugi mecz, ale gra zespołu Łukasza Włodarczyka była o wiele lepsza niż na inaugurację w Krakowie.

- Zespół z Bełchatowa grał górne piłki na napastników, to była jego taktyka. My staraliśmy się operować piłką, byliśmy stroną dominującą. Tuż po przerwie wykonywaliśmy rzut wolny, ale zrobiliśmy to źle, poszła kontra i straciliśmy drugą bramkę. Na domiar złego w 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał nasz stoper - powiedział po meczu szkoleniowiec Hutnika.
W kolejnym meczu nowohucki zespół zagra z Motorem Lublin.

W innych meczach grupy wschodniej: Stal Rzeszów - ŁKS Ełk 8:0, Legia Warszawa - TOP 54 Biała Podlaska 3:2, ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:2, Motor Lublin - Stal Mielec 2:1. Mecz Korona Kielce - UKS SMS Łódź został przełożony na 12 sierpnia.
ŁKS201-5
Grupa zachodnia: Arka Gdynia - Śląsk Worcław 4:1, Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz 4:1, Lechia Gdańsk - UKP Zielona Góra 1:2, Pogoń Szczecin - Arka Nowa Sól 9:0, Ruch Chorzów - Bałtyk Koszalin 3:3, Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:1, FC Wrocław Academy - Gwarek Zabrze 0:0. Mecz Lech Poznań - Pomologia Prószków został przełożony.
1.Zagłębie269-1
2.Wrocław Academy243-0