Dorota Szymska z Pogoni przebija się przez wielicki blok. Fot. Aleksander Gąciarz
II LIGA SIATKAREK. Drużyna z Proszowic po raz pierwszy zagra o awans do I ligi

MKS MOS WIELICZKA - POGOŃ PALEO PROSZOWICE 1:3 (20:25, 26:28, 27:25, 17:25)

Wieliczka: Borowska, Świeży, Suchan, Bałucka, Antos, Świerczyńska, Urban (libero) oraz Tyrańska, Durbas, Kerep.

Pogoń: Woźniak, Koperczak, Szymska, Rydzyńska, Szkodny, Żyła oraz Skowron, Kośmider, Noga, Pasternak (libero).

Najciekawsza w meczu lokalnych rywali była końcówka partii drugiej i cały set trzeci. Po łatwej wygranej na początek proszowianki powinny pewnie wygrać również drugiego seta. Prowadziły już 24:20, ale beztrosko roztrwoniły przewagę (duży w tym udział miała skuteczna Magdalena Tyrańska), doprowadzając do nerwowego finiszu. Z niego kibice powinni zapamiętać szczególnie "kiwkę" Agnieszki Woźniak (wieliczanka w barwach Pogoni ), która oszukała rywalki, stojąc tyłem do siatki. Z kolei trzeci set na początku układał się świetnie dla gospodyń. Gdy prowadziły już 11:3, trener Pogoni Dariusz Pomykalski postanowił wprowadzić do gry swoje kadetki. I młodzież spisała się dzielnie, szybko doprowadzając do wyrównania (14:14), potem do prowadzenia (16:14), by ostatecznie ulec "na przewagi". Poza tymi fragmentami mecz przebiegał pod dyktando drużny z Proszowic.

(ALG)

Dalin Myślenice - Anser Siarka Tarnobrzeg 0:3 (13:25, 23:25, 13:25)

Dalin: Woźniczka - Mleczek, Prośniak, Szlachetka, Iszczuk, Szewczyk, Filipek oraz M. Gablanowska i Kłosińska.

Siarka: Bator, Wąż, Galica, Dziadosz, Grzesiak, Róg, Janda (libero) oraz Pietrasik i Duda.

Sędziowali: Marek Orlef i Piotr Kowalski. Widzów: 70.

W ostatnim meczu przedrundą play-out siatkarki Dalinu nie dały rady swoim rywalkom zTarnobrzega. Tylko drugi set wwykonaniu miejscowych miał wyrównany przebieg, kiedy to podopieczne Jerzego Bicza przez długi okres remisowały zzawodniczkami Siarki. Wzespole zMyślenic ponownie nie wystąpiły siatkarki zpodstawowego składu: Izabela Gablankowska iAleksandra Drewienkiewicz, które borykają się z**kontuzjami.

(MH)

To była ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, ale dla żadnej z podkrakowskich ekip rozgrywki się jeszcze nie skończyły. Pogoń Paleo Proszowice czekają mecze play-off o awans do pierwszej ligi z najlepszą ekipą pierwszej części sezonu - Developresem Rzeszów. Drużyny z Wieliczki i Myślenic zagrają natomiast o utrzymanie. Wieliczanki będą rywalizować z Siarką Tarnobrzeg, a Dalin z Jedynką Tarnów. Gra będzie się toczyć do trzech zwycięstw, zespół z Wieliczki będzie rozpoczynał rywalizację we własnej hali, Dalin na wyjeździe.