Drudzy w Anglii

JOT
LEKKOATLETYKA. W Birmingham rozegrano mityng Diamentowej Ligi, Polacy wywalczyli dwa drugie miejsca.

Mistrz Europy z Barcelony Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) finiszował drugi na 800 m. Zwyciężył mistrz świata juniorów z 2008 r. z Bydgoszczy, Abubaker Kaki (Sudan). Kaki w czasie w 1.44,54. Lewandowski uzyskał wynik 1.45,47, a trzeci Marokańczyk Amine Laalou 1.45,77.

W pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 20,90 m uległ tylko Kanadyjczykowi Dylanowi Armstrongowi 21,55. Trzeci był Amerykanin Christian Cantwell 20,86. Brązowa medalistka z Barcelony Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice) wynikiem 59,60 m zajęła 6. miejsce w dysku, triumfowała Niemka Nadine Mueller 65,75.

***

Paweł Fajdek, bijąc rekord życiowy w rzucie młotem wynikiem 78,13 m, zajął drugie miejsce podczas mityngu w Madrycie i wypełnił minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w południowokoreańskim Daegu. Polak przegrał tylko z wicemistrzem olimpijskim Włochem Nicolą Vizzonim 78,82, a wyprzedził m.in. mistrza olimpijskiego i mistrza świata Słoweńca Primoża Kozmusa 77,06 i mistrza Europy Słowaka Libora Charfreitaga 76,01. Dziesiąte miejsce w konkursie zajął Szymon Ziółkowski (72,54), który wcześniej w miejscowości Żukowskij po raz pierwszy startował w oficjalnych zawodach jako 35-latek. Jego wynik - 71,67 m - to nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej, poprawił go potem właśnie w Madrycie.

***

W ostatnim dniu 7. lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 17 w Lille Polacy nie zdołali wywalczyć miejsca na podium i zakończyli udział w imprezę z dwoma medalami - srebrnym w rzucie młotem Malwiny Kopron i brązowym Patryka Dobka na 400 m.