Drugie miejsce Sary Pytel

STM
TENIS STOŁOWY. W niedzielę, w hali Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie rozegrane zostały drugie w tym sezonie Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne kadetek i kadetów.

Zmagania kadetek zgromadziły na starcie 25 zawodniczek. W gronie tym zabrakło Katarzyny Galus z LUKS Galux Skrzyszów, Elżbiety Lech z Tarnovii Tarnów oraz Patrycji Danaj z UKS Rokicie Szczytniki, mających prawo gry w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Do trójki tej dołączyła zwyciężczyni niedzielnego turnieju, Marta Grajny z ULKS Lachowice. Bliska awansu była Sara Pytel z Olimpii Bucze, ostatecznie sklasyfikowana została jednak na drugiej pozycji.

Trzecie miejsce zapewniła sobie Emilia Zawadzka z UKS Rokicie Szczytniki, czwarta była Angelika Janik z Podwawelskiego Kraków, a kolejne lokaty zajęły Kinga Kosmal i Ewa Kołodziej (obie Spektrum Słopnice). Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Kinga Chyl z Olimpii Bucze, a na miejscach 9-12. uplasowała się jej klubowa koleżanka Natalia Osika. Roksanie Szpilskiej z UKS Sokół Żabno przypadła w udziale lokata 13-16, natomiast Aleksandra Chrabąszcz z UKS AGRA Olesno sklasyfikowana została na miejscach 17-24.

W turnieju chłopców rywalizowało aż 72 kadetów. Najlepszy w tym gronie okazał się Adrian Kaim ze Spektrum Słopnice i tym samym zagra on w OTK (wystąpią tam również jego klubowy kolega Łukasz Matusiak oraz Damian Magulski z Gorców Nowy Targ). Dalsze "medalowe" miejsca zajęli Krzysztof Kapik (Podwawelski Kraków) oraz Michał Ostanek (Skawa Wadowice), na czwartej pozycji uplasował się natomiast najlepszy z naszych zawodników, Daniel Lis z UKS AGRA Olesno. Piątą lokatę zapewnił sobie Michał Bujak z MKS KSOS Kraków, a szóste miejsce zajął Sebastian Stach z UKS Rokicie Szczytniki. Miejsca pozostałych naszych zawodników sklasyfikowanych wśród 32 najlepszych: 9-12. Paweł Błąkała (UKS Zielonka Brzesko) i Rafał Tatarczuch (UKS AGRA Olesno), 13-16. Eryk Pióro (Tarnovia Tarnów), 17-24. Mateusz Galus (LUKS Galux Skrzyszów) i Maksymilian Bil, 25-32. Aleksander Dawidowski i Kamil Janiszewski (wszyscy UKS AGRA Olesno), Stanisław Kasiński (UKS Sobolik Sobolów) i Dawid Pająk (Tarnovia Tarnów).