Drugie srebro i cenna nauczka

(ART)
Piotr Szczepański i Marcin Pochwała. Kanadyjkowa dwójka Krakowskiego Klubu Kajakowego potwierdziła w tym roku przynależność do światowej czołówki.

Wspólne pływanie w C-2 rozpoczęli po igrzyskach w Pekinie (2008), na których Pochwała (na zdjęciu z prawej) startował z Pawłem Sarną. Nowa osada szybko przebiła się do szerokiej światowej czołówki. Jednak w najważniejszych imprezach w slalomie zawsze czegoś brakowało do podium. Pierwszy krążek imprezy mistrzowskiej przyniósł dopiero 2013 r. – na kontynentalnym czempionacie wywalczyli srebro.

PRZEJDŹ DO PLEBISCYTU

W tegorocznych ME powtórzyli ten wynik. Do tego tradycyjnie liczyli się w walce o czołowe lokaty w regatach Pucharu Świata – m.in. zajęli 2. miejsce w Pradze, a w klasyfikacji łącznej cyklu uplasowali się na 6. pozycji. Ten rok przyniósł też cenną życiową nauczkę. W jesiennych mistrzostwach świata w USA krakowska dwójka była dopiero 25.

–_ To był najgorszy start ze wszystkich dotychczasowych w karierze. Dobrze chociaż, że zdarzyło się to teraz, a nie w przyszłym roku, kiedy na mistrzostwach świata w Londynie odbędą się kwalifikacje do igrzysk w __Rio de Janeiro. Wierzę, że tak słaby występ już się nie powtórz_y – zaznaczył Szczepański.