Drużyna Wolskiego daleko od play-off

NHL. Zespół Wojtka Wolskiego Washington Capitals przegrał 2:5 na wyjeździe z New York Islanders. Urodzony w Zabrzu zawodnik nie miał udziału przy żadnym golu swojego zespołu.

Ostatnie dni były dla Capitals dobre, bo w czwartek odnieśli trzecie z rzędu i zarazem najefektowniejsze zwycięstwo w sezonie. Pokonali 7:1 Florida Panthers, a Wolski miał w tym spory udział, notując wtedy gola i 2 asysty. Tym razem pochodzący z Polski zawodnik nie dostał wiele szans do gry, bo trener niezbyt często wpuszczał go na lód, toteż napastnik nie zdążył oddać nawet strzału.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte w ostatniej tercji, w której goście łapali niepotrzebne kary. Bezlitośnie grę w przewadze wykorzystali "Wyspiarze", którzy w ciągu pół minuty zdobyli dwa gole. Skutecznością błysnął John Tavares, dla którego były to gole numer 99 i 100 w NHL.

Sytuacja Capitals po udanym tygodniu nieco się poprawiła, ale nadal stołeczny zespół jest daleki od zakwalifikowania się do fazy play-off, zajmując 12. miejsce w konferencji.

Na Wschodzie prowadzą Montreal Canadiens przed Pittsburgh Penguins. Stawce Zachodu przewodzą Chicago Blackhawks (zdecydowanie najlepsza drużyna ligi), a za nimi plasują się Anaheim Mighty Ducks. Broniący tytułu Los Angeles Kings są na 4. miejscu.

WYNIKI

Rangers - Senators 2:3, Panthers - Jets 2:3 po dogrywce, Predators - Oilers 6:0, Avalanche - Blackhawks 6:2, Mighty Ducks - Flames 4:0, Bruins - Flyers 3:0, Islanders - Capitals 5:2, Blue Jackets - Red Wings 3:0, Sharks - Blues 3:4 po dogrywce, Maple Leafs - Penguins 4:5 po karnych, Hurricanes - Devils 6:3, Ligthning - Canadiens 3:4, Predators - Wild 1:2 po karnych, Coyotes - Stars 2:1, Kings - Flames 6:2.