Dwa brązy wiślaków

FIL
Z dwoma medalami wrócili judocy Wisły Kraków z drugiego rzutu Grand Prix seniorów, który odbył się w Warszawie.

Grand Prix seniorów w judo

Zawody te zostały przełożone z kwietnia w związku ze śmiercią Jana Pawła II. Podopieczni trenera Marka Tabaszewskiego zajęli trzecie lokaty: w kategorii 90 kg Piotr Zbyszewski i w kategorii +100 kg Dawid Ossoliński. Zbyszewski w walce o finał przegrał z Jackiem Kuźmińskim (Gwardia Opole), a w pojedynku o miejsce na najniższym podium pokonał Piotra Golusa (Czarni Bytom). Był to jego pierwszy start w tej kategorii; wcześniej występował w kategorii 81 kg. Ossoliński w pojedynku o finał uległ Jackowi Hojczakowi (Gwardia Warszawa), a w walce o trzecie miejsce wygrał z Piotrem Deką (Gwardia Łódź).
   W mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbędą się 17-19 czerwca w Salzburgu, wystąpi wiślak Rafał Filek. Podopieczny trenera Piotra Weissa jest aktualnym mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chełmie w kategorii 90 kg. (FIL)