Dwa gole Jakuba Bartosza dały wygraną Puszczy Niepołomice

Bartosz Karcz
Udaną wyprawę do Głogowa zaliczyli piłkarze Puszczy Niepołomice. Po dwóch golach Jakuba Bartosza pokonali Chrobrego 2:0 w meczu I ligi.

Mecz toczył się w mocno zmiennych warunkach atmosferycznych. Piłkarz obu drużyn zaczynali bowiem rywalizację w wiosennym słońcu, a w drugiej połowie musieli radzić sobie nie tylko z przeciwnikiem, ale również z ulewą i mocnym wiatrem.

Goście z Niepołomic bardzo szybko ułożyli sobie to spotkanie po swojej myśli. Już w 8 min po rzucie wolnym piłka trafiła do Jakuba Bartosza, który nie namyślał się długo, tylko uderzył mocno prostym podbiciem. Inna sprawa, że piłkarz Puszczy miał w tym wszystkim nieco szczęścia, bo błąd popełnił bramkarz Chrobrego Rafał Leszczyński. Nie zmieniło to faktu, że już na początku meczu Puszcza miała ustawiony wynik i mogła grać spokojniej.

Ten spokój w szeregach „Żubrów” mógł być jeszcze większy w 27 min, gdy znów w roli głównej wystąpił Jakub Bartosz. Tym razem Puszcza wykorzystała swoją mocną broń, czyli rzuty rożne. Piłka została zagrana w taki sposób, że spadła pod nogi Bartosza, a ten już wiedział, jak trafić do siatki drugi raz w tym meczu. Zresztą Bartosz rozgrywał wyjątkowo dobrą połowę, bo jeszcze przed przerwą kolejny raz uderzył mocno z dystansu. Tym razem Leszczyński obronił, choć miał z tym sporo problemów.

W drugiej połowie gospodarze próbowali odrabiać straty, ale nie mieli pomysłu, jak rozmontować dobrze ustawioną obronę Puszczy. Licznie dośrodkowania w pole karne, rzuty rożne, z których nic nie wynikało, to nie mogło zrobić „Żubrom” krzywdy. A gdy w 59 min Marcel Ziemann wyleciał jeszcze z boiska z drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, jasnym się stało, że komplet punktów pojedzie do Niepołomic.

Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Bartosz 8, 0:2 Bartosz 27.
Chrobry: Leszczyński - Stolc, Juraszek (Bryła), Bougaidis, Ziemann - Dziąbek (46 Niski), Kolenc (90 Michalczyk), Mandrysz (73 Kowalczyk), Machaj (63 Oleksy), Banaszewski - Lebedyński.
Puszcza: M. Górski - Pięczek, Czarny, Hladik, S. Górski - Bartosz (46 Radionow), Stefanik (79 Uwakwe), Serafin, Knap (90 Mucha), Tomalski (65 Rakoczy) - Kobusiński (Spławski).
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Ziemann, Kolenc, Kowalczyk - Stefanik, Czarny. Czerwona kartka: Ziemann (59, za drugą żółtą). Mecz bez publiczności.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani