Dwa medale Krakusa Swoszowice

(ŻUK)
Kolarstwo. Znakomicie spisali się w Jeleniej Górze zawodnicy Krakusa BBC Czaja Swoszowice, jadący w górskich mistrzostwach Polski. W kategorii juniorów triumfował bowiem Dawid Adamczyk, a jego klubowy kolega Jakub Działowy zajął trzecie miejsce.

Juniorzy mieli do pokonania 85-kilometrową trasę. Ciężki podjazd pod Przesiekę pokonywali aż siedmiokrotnie. Na metę przyjeżdżały mniejsze i większe grupy. Adamczyk spisał się znakomicie, bowiem popisał się skutecznym finiszem, w którym wyprzedził towarzyszy ucieczki. O sekundę przegrał z nim Dominik Wiewiór z Tarnovii Tarnowo Podgórne, a trzecie miejsce zajął kolejny kolarz z Krakowa – Działowy, który uległ swemu koledze o 6 sekund. 22. miejsce zajął inny kolarz Krakusa Bartłomiej Wojtanek, natomiast Kacper Obcowski wycofał się z rywalizacji, do której przystąpiło aż 91 zawodników.

Wśród juniorów młodszych, którzy rywalizowali na 60-kilometrowej trasie 5. miejsce zajął Szymon Tracz z Krakusa tracąc blisko 56 s do zwycięzcy Mateusza Manowskiego.

Wśród juniorek młodszych dobrze spisała się Ewelina Sikora, która była 4. Wygrała Karolina Perekitko z Cartusii szybsza od krakowianki o 1.07 min. Szósta była Aleksandra Dudzik z Krakusa.