Dwie asysty bramkarza

GW
Dla hokeistów Ottawy Senators hala Civic Arena w Pittsburghu była najbardziej niegościnnym obiektem w NHL. "Senatorowie" nie odnieśli tam zwycięstwa w żadnym z 16 meczów (13 porażek i 3 remisy). Ta fatalna seria została przełamana we wtorek. Zespół ze stolicy Kanady pokonał miejscowe "Pingwiny" 6-4, choć w 25 min, po strzale Jaromira Jagra gospodarze objęli prowadzenie 3-0. Potem jednak w głównej roli wystąpił zaliczający pierwszy sezon w NHL Sami Salo, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Był to pierwszy hat-trick w karierze tego zawodnika. Warto jeszcze dodać, iż "Senatorowie" wygrali czwarty z kolei mecz wyjazdowy.

W NHL

Ciekawostką meczu Philadelphii z Carolina (3-3) był wyczyn bramkarza "Lotników" Rona Hextalla, któremu zapisano asysty przy pierwszy i trzecim golu.
Wtorek w NHL: Edmonton Oilers - Phoenix Coyotes 4-7 (Grier 18 i 33 PP, Smyth 19, Weigth 54 - Reichel 3 PP i 7, Doan 9, Twierdowski 15, Tocchet 16, Roenick 20, Carney 33 SH), Colorado Avalanche - Calgary Flames 3-3 (Fleury 20, Ozolinsz 29 PP, Podein 33 - Bure 10, Wiemer 12 PP, Morris 36 PP), Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 4-6 (Brown 9 PP, Miller 18, Jagr 25, Werenka 55 - Prospal 26, Salo 27, 33 i 60, Arvedson 39 SH i 55), Boston Bruins - Los Angeles Kings 1-2 (Samsonow 53 - Blake 46, Jokinen 4 minuta dogrywki), Washington Capitals - Nashville Predators 2-3 (Valicevic 3, Gonczar 18, Herr 46 PP - Fitzgerald 49, Walker 57), Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 3-3 (Renberg 3 PP, Duchesne 21, Brind'Amour 40 PP - Sheppard 38, Malik 43 PP, Gelinas 53). (GW)