Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dwie bramki dla Polski Sebastiana Kowalówki

AS
Sebastian Kowalówka FOT. WACŁAW KLAG
HOKEJ. W mistrzostwach świata dywizji IB w Doniecku Polacy odnieśli drugie zwycięstwo. Pokonali wczoraj Rumunię i podobnie jak dwie inne ekipy mają na koncie komplet punktów. Polska - Rumunia 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

0:1 Becze (Pisarenko) 7, 1:1 Dutka (Dronia, Malasiński) 25, 2:1 S. Kowalówka (Bryk, L. Laszkiewicz) 26, 3:1 Malasiński (Dronia, Zapała) 30, 4:1 Galant (Strzyżowski, Dziubiński) 47, 5:1 S. Kowalówka (L. Laszkiewicz) 49, 6:1 Dziubiński (Kotlorz, Strzyżowski) 55.

Sędziowali Ansons (Łotwa) i**Pardatscher (Włochy), Gladczenko (Ukraina). Kary: 16 (w tym 10 min dla Bagińskiego) - 16 min. Widzów 1087.**

Polska: Odrobny - Dronia, Dutka, Malasiński, Zapała, Kolusz - Gabryś, Kotlorz, Urbanowicz, Witecki, Pasiut - Górny, Bryk, Bagiński, S. Kowalówka, L. Laszkiewicz - Wajda, Rompkowski, Strzyżowski, Dziubiński, Galant.

Dzień wcześniej Rumunia wysoko przegrała z Ukrainą, aż 1:8. I to chyba uśpiło naszych zawodników, którzy w I tercji nie grali, ale ślizgali się po lodzie. W 8 min Przemysław Odrobny wybił krążek przed siebie i dobitka Rumuna była celna.

W II tercji rywale zaczęli popełniać faule i trzykrotnie wykorzystali to nasi zawodnicy. Najpierw, kiedy mieliśmy na lodzie o dwóch graczy więcej, mocnym strzałem z dystansu wyrównał Rafał Dutka. Potem napastnik Cracovii Sebastian Kowalówka dobił do siatki krążek odbity przez bramkarza. Na 3:1 podwyższył Tomasz Malasiński, który zmienił lot krążka po uderzeniu Pawła Droni.

W ostatniej tercji Polacy zdobyli trzy gole. Po raz drugi do siatki trafił S. Kowalówka, który miał także dwie asysty.

Polacy wygrali w Doniecku dwa mecze, ale rywali mieli słabych. Niepokoją przestoje w grze defensywnej, szwankuje skuteczność. Na razie lepiej prezentują się nasi główni rywale, Ukraińcy, którzy pokazują typowo rosyjski hokej, oparty na technice, dobrym przygotowaniu fizycznym.

- Chcemy zająć pierwsze miejsce, ale taki sam cel przyświeca Polakom. Znam dobrze duet rosyjskich szkoleniowców Bykow - Zacharkin. Wiem, że zrobią wszystko, aby pokonać nas w Doniecku - mówi trener Ukraińców Aleksander Kulikow.

Inne wyniki: Holandia - Litwa 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), Ukraina - Estonia 8:1 (2:1, 2:0, 4:0).

1.   Ukraina   2   6   16-2

2.   Polska   2   6   11-1

3.   Holandia   2   6   10-7

4.   Estonia   2   0   5-13

5.   Litwa   2   0   3-10

6.   Rumunia   2   0   2-14

Jutro: Polska - Holandia.