Dwie wygrane Pałacu

STM
W pierwszym z nich, podopieczne trenera Jacka Falkowskiego zmierzyły się w Nowym Sączu z tamtejszym UKS Żak. Był to mecz bez większej historii, w którym przewaga tarnowianek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Już po pierwszej kwarcie zespół Pałacu prowadził różnicą 13 "oczek", aby do przerwy doprowadzić rozmiary swojej przewagi do 34 pkt. (60-26). W drugiej połowie na parkiecie nadal dominowały przyjezdne, które wygrały ostatecznie 116-48 (26-13, 34-13, 23-10, 33-12).

Koszykówka kadetek

Kolejne dwa spotkania rozegrały rywalizujące w małopolskiej lidze kadetek, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów.
   W drugim meczu, tarnowianki podejmowały we własnej hali krakowską Koronę. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla miejscowych, które w 2 min prowadziły już 6-0. Dwie minuty później po "trójce" bardzo w tym okresie skutecznej (11 pkt.) Joanny Świerczek było już 18-7. W 8 min na tablicy pojawił się korzystny dla Pałacu wynik 21-9, a minutę później tarnowianki prowadziły 26-13. W końcówce kwarty skuteczniejsze okazały się krakowianki, zmniejszając dystans do 7 pkt. Początkowe minuty drugiej "ćwiartki" przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 17 min notowano wynik 40-34. W tym momencie gospodynie zdobyły jednak osiem punktów z rzędu i czternastopunktowe prowadzenie dowiozły już do przerwy. W 24 min przewaga podopiecznych trenera Falkowskiego wzrosła do 17 "oczek" (57-40), trzy minuty później było jednak tylko 59-50. W ostatnich minutach trzeciej kwarty oba zespoły zdobywały już punkty na przemian, stąd też przed ostatnią odsłoną tarnowianki wygrywały 67-59. W 32 min na tablicy pojawił się rezultat 71-65 dla Pałacu, ale już minutę później miejscowe odskoczyły rywalkom na 14 pkt. (79-65). Krakowianki nie zamierzały jednak składać broni i w 39 min doprowadziły do wyniku 89-86. W ostatnich fragmentach meczu oba zespoły zdobywały już punkty tylko z rzutów osobistych. Tarnowianki nie dały sobie jednak odebrać zwycięstwa, wygrywając 92-88 (28-21, 24-17, 15-21, 25-29).
   MKS PM: Agata Wardzała 30 i 16, Małgorzata Smętek 27 i 2, Joanna Świerczek 24 i 35, Iwona Juśkiewicz 16 i 17, Agata Kupiec 6 i 9, Justyna Bychawska 5 i 13, Anna Kubiś 4 i 0, Dominika Majcher 4 i 0, Magdalena Mostek 0 i -, Magdalena Nieroszczuk 0 i -.