MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwunastu wybrańców Andrei Anastasiego

Redakcja
Łukasz Żygadło (32 l.) rozgrywający, Trentino Volley

Dwa lata temu był poza reprezentacją, gdy Daniel Castellani go wyrzucił. Po zmianie selekcjonera wrócił do kadry i od razu stał się jedną z najważniejszych postaci. Andrea Anastasi mówi o nim, że jest przedłużeniem jego ręki na boisku. Na igrzyskach będzie pierwszym rozgrywającym.

Paweł Zagumny (34 l.) rozgrywający, ZAKSA K.-Koźle

Przez długie lata był pierwszym rozgrywającym reprezentacji, ale jego nieobecność w drużynie w poprzednim roku sprawiła, że stracił tę pozycję na rzecz Łukasza Żygadły. W tegorocznej Lidze Światowej był zmiennikiem, ale w kilku meczach odegrał bardzo ważną rolę.

Zbigniew Bartman (25 l.) atakujący, Jastrzębski Węgiel

Gdy rok temu okazało się, że Mariusz Wlazły nie będzie grał w reprezentacji, Andrea Anastasi wymyślił, że z przyjmującego zrobi atakującego. W ostatnim sezonie w klubie Bartman grał na przyjęciu, a w kadrze pełnił funkcję atakującego. Kilka tygodni temu postanowił na stałe zmienić pozycję.

Jakub Jarosz (25 l.) atakujący, Andreoli Latina

Rok temu przeniósł się do ligi włoskiej i jego kariera znacznie przyśpieszyła. Z gracza, który zawodził w najważniejszych momentach, stał się bardzo mocnym punktem. Teoretycznie jest zmiennikiem Zbigniewa Bartmana, ale na boisku pojawia się bardzo często. W Londynie też tak będzie.

Bartosz Kurek (23 l.) przyjmujący, PGE Skra Bełch.

Jest największą gwiazdą polskiej drużyny. Dwa tygodnie temu dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju finałowego Ligi Światowej, a miesiąc wcześniej podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa, dzięki czemu stał się najlepiej zarabiającym polskim siatkarzem.

Michał Winiarski (28 l.) przyjmujący, PGE Skra Bełch.

Bardzo ważna postać drużyny Andrei Anastasiego. Odpowiada przede wszystkim za przyjęcie zagrywki, ale jest nieoceniony również w ataku. Jego znakiem firmowym jest obijanie bloku rywala. Fachowcy uważają go za jednego z najlepiej wyszkolonych technicznie siatkarzy świata.

Michał Ruciak (28 l.) przyjmujący, ZAKSA K.-Koźle

W reprezentacji na boisku pojawia się najczęściej tylko na zagrywkę, ale ma ją opanowaną do takiej perfekcji, że przesądził już o wygraniu niejednego seta. Potrafi cały mecz przestać wśród rezerwowych, by wejść na ostatnią piłkę meczu i zagrać asa.

Michał Kubiak (24 l.) przyjmujący, Jastrzębski Węgiel

Przy dobrej formie Bartosza Kurka i Michała Winiarskiego nie ma szans na grę w podstawowym składzie. Wyróżnia się wielką ambicją i grą na granicy ryzyka. W ubiegłorocznym Pucharze Świata w Japonii uratował jedną z piłek, skacząc na stolik sędziowski.

Marcin Możdżonek (27 l.) środkowy, PGE Skra Bełchatów

Jest kapitanem reprezentacji Polski i jej podstawowym zawodnikiem. Mierzy 211 cm wzrostu, więc jest nieoceniony w grze blokiem. Został najlepszym blokującym turnieju finałowego Ligi Światowej. Na boisku, podobnie jak poza nim, imponuje spokojem.
Piotr Nowakowski (24 l.) środkowy, Resovia Rzeszów

Szybko stał się jedną z gwiazd polskiej reprezentacji. Gdy dostaje dobrze dograną piłkę, nie jest w stanie zatrzymać go żaden blok. Atakuje na dużej wysokości i bardzo rzadko się myli. Nieco gorszy w grze blokiem, ale w tym elemencie też szybko robi postępy.

Grzegorz Kosok (26 l.) środkowy, Resovia Rzeszów

Trzeci środkowy polskiej drużyny, który na boisku będzie pojawiał się tylko wtedy, gdy gorzej będzie spisywał się któryś z podstawowych graczy na tej pozycji. Dość łatwo wygrał rywalizację z Łukaszem Wiśniewskim i Karolem Kłosem o miejsce w kadrze.

Krzysztof Ignaczak (34 l.) libero, Resovia Rzeszów

Od lat jeden z najlepszych libero na świecie. Jedyne, z czym ma problemy, to przyjmowanie technicznych zagrywek. Za to w przyjęciu silnych serwisów, a przede wszystkim w grze w obronie, jest mistrzem. Igrzyska to pewnie jego ostatnia wielka impreza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski