"Dycha" dla Burghardta

DW
Finiszuje zwycięzca w klasyfikacji generalnej Jakub Burghardt Fot. (KOW)
BIEGI ULICZNE. Na trasie ze Starego do Nowego Sącza rozegrano bieg uliczny "Sądecka Dycha". Pierwszy na mecie usytuowanej przed ratuszem zameldował się Jakub Burghardt .

Na starcie stanęło 26 pań i 201 zawodników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. 10-kilometrowy dystans najszybciej, w czasie 30.01 min, pokonał Jakub Burghardt z Grupy Biegowej Sądeczanin. Wyprzedził Artura Kema z Unii Hrubieszów i Jurija Blahodira z Finiszu Kalisz. Najlepszą panią okazała się Anna Wojna (ULKS Lipinki) - 36.25 min, za jej plecami finiszowały Agnieszka Cader (Zabierzów Biega) i Barbara Gruca (Visegrad Maraton Rytro). Biegacze z ziemi limanowskiej zdominowali kategorię pow. 60 lat. Zwyciężył w niej Zygmunt Łyżnicki (MOK Mszana Dolna) przed Wincentym Bukowcem (Dziennik Polski/AKS Ujanowice/Partner Limanowa) i i Słowakiem Janem Kaletą. To była czwarta edycja imprezy odbywającej się pod egidą ryterskiego Stowarzyszenia Visegrad Maraton. Fundatorem nagród dla najlepszych był prezes nowosądeckiego Newagu, nad sprawnym przebiegiem imprezy zawodów zaś czuwał Marian Ryżak.