Dziesiąta z rzędu wygrana „Pasów”!

Andrzej Stanowski
Andrzej Banaś
Trwa świetna passa hokeistów Comarch-Cracovii. „Pasy” wygrały dziesiąty mecz z rzędu, tym razem pokonując na wyjeździe JKH Jastrzębie.

Od pierwszych minut na lodowisku rozgorzała zacięta, ostra walka. Grano bardzo twardo, aż trzeszczały bandy. W dobrej formie byli obaj bramkarza Tomasz Fuczik i Rafał Radziszewski, toteż w pierwszej tercji nie oglądaliśmy goli.

W 25 minucie gospodarze mieli rzut karny, ale strzał Tomasza Kulasa świetnie wybronił Radziszewski. Za moment, kiedy „Pasy” grały w przewadze, krążek po strzale Macieja Urbanowicza trafił w słupek. Potem kolejną wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Cracovii, wygrał w sytuacji sam na sam z Leszkiem Laszkiewiczem. W 32 min z krążkiem po podaniu Petra Novajovskyego pomknął Tomas Sykora, był sam przed bramkarzem, po jego strzale Fuczik wjechał z krążkiem do bramki.

Trzecia partia to był już popis krakowian. Pomysłowo atakowali, w 49 min po świetnym podaniu Damiana Kapicy Petr Sinagl z bliska posłał krążek do siatki. 49 sekund później po strzale obrońcy Petra Novajovskyego było już 3:0. W ostatniej minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i zdobyli honorowego gola.
Po dziesiątej wygranej z rzędu wygrana Cracovia awansowała na pozycję wicelidera. W niedzielę o godz. 18.30 „Pasy” grają u siebie z Unią Oświęcim.

JKH Jastrzębie – Comarch Cracovia 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Bramki: 0:1 Sykora 32 (Novajovsky), 0:2 Sinagl (Kapica, Kruczek) 49, 0:3 Novajovsky (Dziubiński) 50, 3:1 Vozdecky(Kubesz) 60.
Sędziował: Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 16 – 30 min w tym 10 min dla Kalusa za niesportowe zachowanie. Widzów: 1200.
Cracovia: Radziszewski – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costa, Kalus – Dąbkowski, Kruczek, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Zygmunt, Sztwiertnia.

Materiał oryginalny: Dziesiąta z rzędu wygrana „Pasów”! - Gazeta Krakowska