Dziesięć medali w Suchej Beskidzkiej

STM
W Suchej Beskidzkiej odbyła się V runda "Pływackiej Soboty" Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Uczestniczyli w niej 10 i 11-letni zawodnicy z 20 klubów Małopolski.

"Pływacka Sobota"

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach pływacy Unii Tarnów. Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie Mościcach wywalczyli dwa pierwsze, pięć drugich i trzy trzecie miejsca.
Sześć medali wywalczyli w Suchej Beskidzkiej 10-letni podopieczni trenera Ryszarda Mroza. Pierwsze miejsca zajęli: Karol Hołda na 50 metrów stylem klasycznym - 48.67 s oraz Miłosz Jarmuła na 100 metrów stylem dowolnym - 1: 26.04 min. Drugie pozycje zapewnili sobie Jarmuła na 50 metrów stylem motylkowym - 46.42 s i Grzegorz Piwowarski na 50 metrów stylem grzbietowym - 47.92 s, natomiast na trzecich miejscach swoje wyścigi ukończyły Agnieszka Grabczyńska (44.26 s na 50 metrów stylem motylkowym) i Natalia Klaper (45.76 s na 50 metrów stylem grzbietowym).
Spośród podopiecznych trenerki Anny Jasiak, najlepiej spisała się Żaklina Kozioł. W kategorii 10-latków wywalczyła ona drugie miejsca na dystansach 50 metrów stylem motylkowym - 43.76 s i 100 metrów stylem dowolnym - 1: 18.70 min. Wśród zawodników o rok starszych drugą lokatę w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym zajął Krzysztof Misterka - 1: 37.03 min, a Mateusz Piwowarczyk z czasem 1: 41.16 min zapewnił sobie na tym dystansie trzecie miejsce.