Dziewięć bramek Zubika

(KIER)
II liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści z Bochni odnieśli kolejne zwycięstwo umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – MOSiR Bochnia 25:30 (13:13)
Bramki: Kwieciński 5, Styrna 4, Glita 4, Sadecki 3, Kołodziej 3, Nowakowski 2, Kamys 2, Rączka1, Żaba-Żabiński 1 – Zubik 9, Pach 7, Najuch 4, Janas 3, Król 3, Imiołek 2, Piątkowski 1, Spieszny 1.

Po bramkach Janasa i Spiesznego goście objęli prowadzenie 2:0 w 3 minucie. W 12 minucie gola dla kielczan zdobył Kamys i jego drużyna wygrywała 5:4. Potem z karnego do remisu 10:10 doprowadził Pach, a tuż przed gwizdkiem wynik spotkania do przerwy ustalił Janas.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Do bramki MOSiR-u trafili Nowakowski oraz Kwieciński i miejscowi prowadzili 15:13. Pomiędzy 34 a 39 minutą nastąpił okres świetnej gry podopiecznych trenera Ryszarda Tabora. Jego drużyna zdobyła pięć bramek, straciła jedną i prowadziła 18:16. W 43 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Zubik, podwyższając rezultat na 23:17 i zespół z Bochni odniósł zasłużone zwycięstwo.