Dziewięć medali małopolskich lekkoatletów w halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Komplet wyników [ZDJĘCIA]

  • Dziennik Polski

Jerzy Filipiuk

Lekkoatletyka. Stawką halowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Toruniu, były nie tylko medale (dla wszystkich), ale i minima na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow (dla części startujących). Małopolanie zdobyli dziewięć medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

Wyniki finałów - kobiety

60 m: 1. Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) 7,15, 2. Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) 7,30, 3. Kamila Ciba (OŚ AZS Poznań) 7,39.

200 m: 1. Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) 23,71, 2. Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) 24,00, 3. Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice) 24,26.

400 m: 1. Iga Baugmart-Witan (BKS Bydgoszcz) 52,05, 2. Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) 52,16, 3. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 52,32.

800 m: 1. Weronika Wyka (AZS AWF Warszawa) 2.05,48, 2. Anna Sabat (Resovia) 2.06,09, 3. Natalia Gulczyńska (MKL Szczecin) 2.06,56... 6. Katarzyna Chryczyk (AZS AWF Kraków) 2.09,67.

1500 m: 1. Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) 4.15,62, 2. Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) 4.21,80, 3. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 4.21,98.

3000 m: 1. Renata Pliś (Maraton Świnoujście) 9.05,98, 2. Anna Gosk (Podlasie Białystok) 9.19,05, 3. Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) 9.20,80.

4x200 m: 1. AZS AWF Katowice (Justyna Święty-Ersetic, Magdalena Stefanowicz, Natalia Węglarz, Karolina Łozowska) 1.36,65, 2. AZS AWF Warszawa (Paulina Paluch, Urszula Bhebhe, Natalia Duchnowska, Justyna Paluch) 1.37,71, 3. AZS AWF Wrocław (Anna Pałys, Agata Forkasiewicz, Jagoda Mierzyńska, Joanna Linkiewicz) 3.38,20.

60 m ppł.: 1. Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) 7,95, 2. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) 8,03, 3. Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa) 8,33.

3000 m chód.: 1. Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków) 13.00,05, 2. Agnieszka Ellward (Flota Gdynia) 13.10,68, 3. Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec) 13.19,81... 6. Antonina Lorek (AZS AWF Kraków) 14.42,95.

W dal: 1. Joanna Kuryło (AZS AWF Wrocław) 6,14, 2. Karolina Młodawska (KKL Kielce) 6,13, 3. Weronika Grzelak (Górnik Wałbrzych) 6,11... 6. Gaja Wota (Wawel Kraków) 5,96, 67. Angelika Faka (Wawel Kraków) 5,93.

Trójskok: 1. Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań) 13,28, 2. Gaja Wota (Wawel Kraków) 13,28, 3. Aleksandra Kwiecień (Hermes Gryfino) 12,65.

Wzwyż: 1. Aneta Rydz (RLTL ZTE Radom) 1,81, 2. Michalina Kwaśniewska (ZLKL Zielona Góra) 1,78, 3. Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź) 1,78.

Tyczka: 1. Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) 4,20, 2. Anna Łyko (MKS MOS Wrocław) 4,10, 3. Milena Lipińska (Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk) 3,70.

Kula: 1. Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) 18,21, 2. Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań) 16,07, 3. Anna Niedbała (Wawel Kraków) 15,59... 7. Ewa Mirek (AZS AWF Kraków) 13,43.

5-bój: 1. Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz) 4357, 2. Paulina Ligarska (SKLA Sopot) 4285, 3. Patrycja Skórzewska (AZS AWF Wrocław) 4138.

Wyniki finałów - mężczyźni

60 m: 1. Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) 6,67, 2. Dominik Kopeć (Agros Zamość) 6,75, 3. Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska) 6,84.

200 m: 1. Dominik Smosarski (AZS UWM Olsztyn) 21,28, 2. Adrian Brzeziński (MKL Toruń) 21,33, 3. Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa) 21,39.

400 m: 1. Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) 46,84, 2. Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) 47,12, 3. Jakub Krzewinia (Śląsk Wrocław) 47,14.

800 m: 1. Mateusz Borkowski (RKS Łódź) 1.49,64, 2. Jakub Augustyniak (Olimpia Grudziądz) 1.50,94, 3. Patryk Kozłowski (RLTL ZTE Radom) 1.51,19.

1500 m: 1. Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) 3.43,41, 2. Adam Czerwiński (UKS Lider Siercza) 3.44,95, 3. Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) 3.48,00... 6. Patryk Marmon (AZS AWF Kraków) 3.53,27, Dariusz Nowakowski (AZS AWF Kraków) 3.53,66, 9. Szymon Dobaj (Wawel Kraków) 3.58,91.

3000 m: 1. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) 8.16,00, 2. Andrzej Kowalczyk (ULKS Fajfer 2001 Łapanów) 8.20,78, 3. Paweł Pankratow (Hermes Gryfino) 8.22,46, 4. Dariusz Nowakowski (AZS AWF Kraków) 8.25,31, 6. Patryk Marmon (AZS AWF Kraków) 8.26,75, 11. Szymon Dobaj (AZS AWF Kraków) 8.38,90.

60 m ppł.: 1. Damian Czykier (Podlasie Białystok) 7,71, 2. Dominik Bochenek (Zawisza Bydgoszcz) 7,75, 3. Dominik Staśkiewicz (AZS AWF Warszawa) 7,85.

5000 m chód: 1. Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) 19.26,32, 2. Rafał Augustyn (Stal Mielec) 19.35,29, 3. Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice) 19.44,57

4x200 m: 1. AZS AWF Katowice (Karol Zalewski, Przemysław Słowikowski, Paweł Dzida, Karol Kwiatkowski) 1.26,11, 2. OŚ AZS Poznań (Eryk Hampel, Artur Zaczek, Adam Balcerek, Adrian Wesela) 1.27,56, 3. Śląsk Wrocław (Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny, Radosław Maciąg, Antoni Walicki) 1.27,66.

4x200 m mix: 1. AZS AWF Warszawa (Wiktor Suwara, Weronika Wyka, Agata Kołecka, Dariusz Kowaluk) 3.27,37, 2. RLTL ZTE Radom (Jakub Smoliński, Izabela Smolińska, Bartłomiej Czajkowski, Natalia Wosztyl) 3.29,90, 3. AZS AWF Kraków (Nikodem Wylęga, Mariola Karaś, Karolina Cuber, Jakub Mordyl) 3.30,53.

W dal: 1. Tomasz Jaszczuk (AZS AWF Katowice) 7,93, 2. Mateusz Różański (AZS PWSZ w Tarnowie) 7,77, 3. Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska) 7,73.

Trójskok: 1. Adrian Świderski (Śląsk Wrocław) 16,45, 2. Jan Kulmaczewski (UKS Kapry-armexim Pruszków) 15,49, 3. Rafał Sulwirski (AZS AWF Warszawa) 15,36... 5. Filip Sacha (AZS AWF Kraków) 14,90

Wzwyż: 1. Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) 2,22, 2. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2,19, 3. Maciej Grynienko (UKS Orlica Domaniów) 2,16.

Kula: 1. Michał Haratyk (Spring Bielsko-Biała) 20,92, 2. Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) 20,78, 3. Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice) 20,23.

Tyczka: 1. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5,83, 2. Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) 5,60, 3. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,50.

7-bój: 1. Paweł Wiesiołek (Warszawianka) 5699, 2. Mikołaj Jakóbczak (AZS AWF Wrocław) 5244, 3. Michał Krawczyk (AZS AWF Warszawa) 5123.

Medalowa klasyfikacja klubów: 1. AZS AWF Katowice (5-1-2), 2. Zawisza Bydgoszcz (3-2-0), 3. RLTL ZTE Radom (2-2-1)... 6. AZS AWF Kraków (2-0-2), 21.-23. Wawel Kraków (0-1-1), 24.-35. AZS PWSZ w Tarnowie, UKS Lider Siercza i ULKS Fajfer 2001 Łapanów (po 0-1-0).

Medalowa klasyfikacja województw: 1. śląskie (6-1-2), 2. mazowieckie (5-4-6), 3. kujawsko-pomorskie (5-4-1)... 6. małopolskie (2-4-3).

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Gala Sportowiec Małopolski Galeria zdjęć uczestników

Kuba Błaszczykowski znów zagrał dla Wisły Kraków

To z jej powodu Sergiu Hanca przyszedł do Cracovii

Poznajcie piękną żonę Krzysztofa Piątka

[Kibice i Lajkonik pomogli piłkarzom „Pasów”](https://dziennikpolski24.pl/kibice-cracovii-pomogli-jej-w-meczu-z-piastem-zdjecia/ga/13876275/zd/33779329#sport)

Piłkarscy trenerzy Małopolski. Zobacz, jak się zmieniali

Wideo

polecane: FLESZ: Zwierzęta na drodze - jak uniknąć wypadku?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3