Ekipa akademików sezon zaczęła porażką

(ART)
Skuteczny atak Michała Szalachy (AGH Kraków, z prawej)
Skuteczny atak Michała Szalachy (AGH Kraków, z prawej) fot. Anna Kaczmarz
I liga siatkarzy. W pierwszej kolejce swego drugiego roku występów na zapleczu ekstraklasy przebudowana drużyna AGH Kraków przegrała z Pekpolem Ostrołęka.

AGH Kraków – Pekpol Ostrołęka 1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 18:25)
AGH: Górski, Surma, Smolarczyk, Akala, Mucha, Dzierwa, Głód (libero) oraz Halaba, Walczykowski, Szalacha, Kosiek.
Pekpol: Milewski, Zalewski, Szczygielski, Białek, Wdowiak, Boruch, Saczko (libero) oraz Szałański, Wierzbicki, Cichocki.

Pierwszy set bardzo długo był wyrównany. Od stanu 16:16 rządzili już jednak gracze Pekpolu. Zdobyli cztery punkty z rzędu i szansy nie zaprzepaścili (bardzo dobrze spisywali się w bloku).

W drugiej partii, po zmianach w składzie (udane wejście zaliczyli zwłaszcza Igor Walczykowski i Michał Szalacha, którzy byli jedynymi z najskuteczniejszych w drużynie), miejscowi mieli inicjatywę. To goście musieli gonić. Udało im się doprowadzić do remisu (16:16), lecz riposta akademików była zabójcza. Odskoczyli na 4 „oczka” (21:17), po chwili wyrównując stan spotkania.

Można było liczyć na zaciętą walkę, ale przyjezdni wygrali dość pewnie. Dwie kolejne odsłony były podobne. Drużyny długo wymieniały ciosy, ale w lepszej sytuacji byli goście. Dodatkowo drugą połowę każdej partii rozgrywali wręcz koncertowo, po punktowej serii szybko uciekając krakowianom.