Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EPAM, światowy gigant technologiczny, znalazł swój port w krakowskim Brain Parku

Marek Długopolski
Marek Długopolski
EPAM Polska już w nowym biurze w krakowskim Brain Parku
EPAM Polska już w nowym biurze w krakowskim Brain Parku EPAM Polska
Ponad 2000 najwyższej klasy fachowców w Krakowie, kolejne blisko 5000 w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi oraz Warszawie – oto siła EPAM Polska, światowego giganta technologicznego i inżynieryjnego. Od 12 grudnia oficjalnie jego główną lokalizacją jest nowoczesny Brain Park. - Kraków to wspaniałe miejsce do życia i do pracy. Daje wiele możliwości rozwoju, jest też wielkim zagłębiem informatycznych talentów – podkreślił charyzmatyczny Arkadiy Dobkin, CEO & President EPAM Systems, dziękując jednocześnie za świetne przyjęcie w stolicy Małopolski.

- Kraków to miejsce wyjątkowe, przyciągające ludzi o różnych narodowościach, poglądach i spojrzeniach… Przyjazne do życia oraz prowadzenia biznesu. Cieszę się, że Pańska społeczność dołącza do grupy blisko 100 tysięcy osób, które pracują w tym sektorze w Krakowie, skupionych w blisko 275 podmiotach zagranicznych, które zdecydowały się wybrać nasze miasto na miejsce swojej aktywności – zaznaczył Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Miasta Krakowa do spraw Zrównoważonego Rozwoju.

Główna siedziba EPAM w Krakowie

EPAM na stolicę Małopolski postawił już w 2011 roku. W tej chwili na pokładzie giganta technologicznego i inżynieryjnego tylko w Krakowie znajduje się już ponad 2000 osób, w tym ponad 1800 najwyższej klasy specjalistów i inżynierów. To dla nich przygotowano niemal 8500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni w dwóch biurowcach – połączonych tarasem - przy ulicy Fabrycznej.

- Nowe biuro EPAM w Krakowie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby zespołów. Wielowymiarowa analiza, którą przeprowadziliśmy, pozwoliła nam jasno zdefiniować priorytety. Naszym celem było stworzenie integrującej i przyjaznej przestrzeni odpowiadającej zmianom w specyfice pracy kreatywnej i zespołowej. Zdecydowaliśmy, że miejscem, w którym możemy realizować te cele, jest Brain Park. Jesteśmy pewni, że lokalizacja i specyfika kompleksu, a także dostępna w okolicy infrastruktura wspierają nasze potrzeby rozwojowe - mówi Kamil Dowlaszewicz, Country Head w EPAM Polska.

Dlaczego wybrano akurat Brain Park. - Tak zdecydowali nasi pracownicy – przyznają szefowie firmy. Jest to również miejsce świetnie skomunikowane, w dodatku znajdujące się bardzo blisko ścisłego centrum Krakowa, a więc także atrakcji z nim związanych – zarówno tych historycznych, kulturalnych jak i kulinarnych. W tym miejscu warto wspomnieć, że ten najnowocześniejszy zespół budynków biurowych w Krakowie, dzieło Echo Investment, wzniesiono zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa zrównoważonego. Wszystkie walory Brain Park – m.in. zaawansowanie technologiczne oraz łączność cyfrowa – zostały zaś potwierdzone pierwszym w Krakowie certyfikatem WiredScore Platinum.

– W dzisiejszych czasach, gdy łączność cyfrowa stała się podstawą wykonywania zadań służbowych, potrzebujemy przede wszystkim stabilności i różnorodności łączy, zarówno internetowych jak i GSM. Dlatego tak istotne są redundancja, zabezpieczenia i planowanie większej przestrzeni w trasach teletechnicznych – wszystko to gwarantuje bezpieczeństwo łączności w danym budynku dziś i w przyszłości. Platynowa certyfikacja dla Brain Park pokazuje zaawansowane i proaktywne podejście Echo Investment do zapewnienia najemcom najlepszych warunków do efektywnego prowadzenia biznesu – stwierdza Renata Hartle, dyrektorka ds. rozwiązań technologicznych w Colliers, firmie, która prowadziła proces certyfikacji.

EPAM na stolicę Małopolski postawił już w 2011 roku. W tej chwili na pokładzie giganta technologicznego i inżynieryjnego tylko w Krakowie znajduje się
EPAM na stolicę Małopolski postawił już w 2011 roku. W tej chwili na pokładzie giganta technologicznego i inżynieryjnego tylko w Krakowie znajduje się już ponad 2000 osób, w tym ponad 1800 najwyższej klasy specjalistów i inżynierów EPAM Polska

Brain Park - nowoczesny i komfortowy

– Naszą ambicją jest dostarczać nowoczesną i komfortową przestrzeń do pracy. Ponadczasowa architektura, wielofunkcyjne przestrzenie, ekologiczne i zrównoważone rozwiązania wpisane są w DNA realizowanych przez nas inwestycji. Równolegle, wraz ze zmieniającymi się potrzebami biznesu i trendami, podnosimy rangę naszych projektów poddając je ocenie w różnych kategoriach. Brain Park to inwestycja projektowana i realizowana z uwzględnieniem wielu nowatorskich rozwiązań – zapewnia Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych Echo Investment.

I przyznaje: - Z EPAM łączy nas wieloletnia relacja, której towarzyszył bardzo ambitny rozwój działalności i zespołu firmy w Polsce. Dziękujemy naszemu klientowi za zaufanie i cieszymy się, że EPAMersi już rozgościli się w nowym biurze. Budując kompleks biurowy Brain Park poświęciliśmy dużo uwagi, żeby powstało tutaj przyjazne środowisko pracy, które spełnia najwyższe standardy ESG z zakresu energooszczędności i troski o pracowników. Jesteśmy przekonani, że nasz krakowski biurowiec i jego ergonomiczna przestrzeń odpowiada na potrzeby najlepszych specjalistów IT i branż pokrewnych.

Nic więc dziwnego, że w tych nowoczesnych przestrzeniach EPAM nie brakuje niezwykłych udogodnień. I mowa tutaj nie tylko o specjalnej powierzchni do integracji, czyli tzw. EPAM Hubu, ale także np. EPAM Garage Lab. Czym jest ten „garaż”? - To miejsce dedykowane pasjonatom software engineering, w którym mogą rozwijać zainteresowania i realizować autorskie pomysły kształtujące przyszłość – podkreśla EPAM. To tutaj rodzą się wizje najnowocześniejszej myśli technicznej, technologicznej oraz inżynierii oprogramowania. Wystarczy choćby wspomnieć o zespole, dowodzonym przez Natalię Savchenko z krakowskiego oddziału firmy, który znalazł się w finale konkuru NASA MarsXR2 Challenge.

EPAM Garage Lab - miejsce dedykowane pasjonatom software engineering. To m.in. tutaj rodzą się najnowocześniejsze rozwiązania z inżynierii oprogramo
EPAM Garage Lab - miejsce dedykowane pasjonatom software engineering. To m.in. tutaj rodzą się najnowocześniejsze rozwiązania z inżynierii oprogramowania EPAM Polska

Inżynieryjne DNA EPAM

Od trzech lat EPAM, zatrudniający kilkadziesiąt tysięcy osób na całym świecie, jest na liście 25 największych firm agencyjnych na świecie Ad Age. Consulting Magazine umieścił z kolei firmę wśród 20 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw globu. I trzeba w tym miejscu wspomnieć, że EPAM Systems powstała w 1993 roku. Z biegiem lat firma stała się dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny inżynierii oprogramowania. Swoje usługi oferuje w ponad 50 krajach świata, na 6 kontynentach.

„Dzięki innowacyjnemu doradztwu strategicznemu, zintegrowanemu z szerokimi możliwościami konsultingowymi i projektowymi, a także unikalnemu „inżynieryjnemu DNA” firmy, globalne zespoły hybrydowe EPAM oferują klientom i społecznościom na całym świecie rozwiązania przyszłości, które wspierają rozwój przedsiębiorstw, edukację i ochronę zdrowia oraz łączą ludzi i poprawiają jakość ich życia” – podkreśla EPAM.

W 2021 roku EPAM został dodany do S&P 500 i znalazł się na liście firm Forbes Global 2000. Odnajdziemy ją też w zestawieniu 15 najlepszych firm świadczących usługi informatyczne (lista Fortune 1000), a także wśród 100 najszybciej rozwijających się firm świata (lista magazynu Fortune). Uchodzi również za najbardziej lubiane miejsce pracy – tak zadecydowali jej pracownicy w 2021, 2022 oraz 2023 r.

EPAMersów widać także w Krakowie i w Polsce. Podczas EPAM Poland Green Sweep zebrali np. ponad 2 tony śmieci. Dzięki ich działalności mniej zanieczyszczeń niesie również Wisła, królowa polskich rzek. Nie można również zapomnieć o wzruszającej akcji „EPAMisie for Ukrainian Kids”, organizowanej również w tym roku.

EPAM – rekrutacje wciąż otwarte

- Sektor, który Państwo reprezentujecie, ponosi odpowiedzialność za blisko 20 proc. PKB Krakowa. To jest ogromny udział w rozwoju gospodarczym naszego miasta. Jesteście Państwo istotnym filarem w funkcjonowaniu miasta – zaznaczył Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Miasta Krakowa do spraw Zrównoważonego Rozwoju. - Kraków jest miastem otwartym, a najlepszym na to dowodem jest otwarta brama w herbie Krakowa.

- Dziękuję Polsce i Małopolsce za przyjęcie EPAM w Krakowie. To wspaniałe miasto, dające wiele możliwości rozwoju oraz kreowania gospodarczej rzeczywistości świata – zaznaczył Arkadiy Dobkin, CEO & President EPAM Systems, wspominając jednocześnie wielką rolę, jaką w globalnej firmie odgrywa polski i krakowski oddział.

Czy to ostatnie słowo EPAM w Krakowie? - Cały czas mamy otwarte rekrutacje – zaznacza nieco tajemniczo Aleksandra Lagawa-Brusik z EPAM.

ZOBACZ „STREFĘ BIZNESU MAŁOPOLSKA"

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski