Film Sekielskiego o pedofilii księży. Prymas Polski reaguje na "Tylko nie mów nikomu": Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła

Leszek RudzińskiZaktualizowano 
Arcybiskup Wojciech Polak wydał specjalne oświadczenie po emisji filmu „Tylko nie mów nikomu”. - Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego – oświadczył Prymas Polski.

W sobotę o godz. 14.30 na serwisie YouTube miał premierę, oczekiwany od wielu miesięcy, film dziennikarza Tomasza Sekielskiego dotyczący przypadków pedofilii w polskim Kościele. Dokument w przejmujący sposób przedstawia relacje ofiar księży pedofilów, ale głos oddaje również samym duchownym.

Po publikacji filmu "Tylko nie mów nikomu", odniósł się do niego arcybiskup Wojciech Polak. Swoimi wrażeniami na temat produkcji podzielił się w specjalnym oświadczeniu na serwisie YouTube oraz na stronie internetowej Episkopatu.

„Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu. Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła” – napisał duchowny.

Prymas Polski oświadczył, że jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobi wszystko co w jego mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.

„Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi). Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności. Musimy chronić dzieci i młodzież. Dla Kościoła nie ma innej drogi” - stwierdził arcybiskup.

Mapa pedofilii w polskim Kościele. Historie tych dzieci są s...

Ile prawdy jest w filmie "Kler"? Wojciech Smarzowski oparł s...

Wideo

Materiał oryginalny: Film Sekielskiego o pedofilii księży. Prymas Polski reaguje na "Tylko nie mów nikomu": Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
b
brzydze sie klerem
2019-05-13T09:14:02 02:00, jaka szkoda:

Wszyscy wyżywają się na Kościele, biskupach i księżach. Przypominam, że Kościół to wszyscy wierni, a nie tylko osoby duchowne i konsekrowane.

Więc teraz czekamy na filmy o molestujących trenerach, nauczycielach (szczególnie wuefu), politykach, dziennikarzach, aktorach, homoseksualistach, …?!

2019-05-13T10:58:04 02:00, Gość:

a ty dalej bronisz pedofilów... jesteś jednym z nich? może kieckowym jesteś

Note attached files on ticket creation!

Kundennummer: 40285101

Kundenkontonummer:40369422

MSISDN:

DualLine-Karte Nein:

Grund der Anfrage:

hier soll die Mailadresse unter dem Punkt Kontakt geändert werden auf J.Winkler@dachart.de dies ist nicht möglich sobald man die Mailadresse eingibt kommt eine Fehlermeldung siehe Screenshot

zgłoś
M
Marek z Krakowa

Prymas et consortes to klęska kościoła powszechnego. Niech nadstawia drugi policzek.

zgłoś
G
Gość
2019-05-13T09:14:02 02:00, jaka szkoda:

Wszyscy wyżywają się na Kościele, biskupach i księżach. Przypominam, że Kościół to wszyscy wierni, a nie tylko osoby duchowne i konsekrowane.

Więc teraz czekamy na filmy o molestujących trenerach, nauczycielach (szczególnie wuefu), politykach, dziennikarzach, aktorach, homoseksualistach, …?!

a ty dalej bronisz pedofilów... jesteś jednym z nich? może kieckowym jesteś

zgłoś
j
jaka szkoda

Wszyscy wyżywają się na Kościele, biskupach i księżach. Przypominam, że Kościół to wszyscy wierni, a nie tylko osoby duchowne i konsekrowane.

Więc teraz czekamy na filmy o molestujących trenerach, nauczycielach (szczególnie wuefu), politykach, dziennikarzach, aktorach, homoseksualistach, …?!

zgłoś
P
Prusak

Nadchodzi sąd nad wilkami w koloratkach, oj nadchodzi.

zgłoś
S
Szalom alejkum

W poniedziałek na rozmowy o zwrocie mienia ofiar Holokaustu, tzw. just act 447, przyjedzie do Polski oficjalna delegacja izraelskiego rządu.

zgłoś
F
FRANCIK
2019-05-12T14:33:47 02:00, Gość:

Tak, kościół popełnił zło, ale co dalej ? Co zrobić z winnymi? Powiesić ich? Przecież my jako ludzie nie jesteśmy wykonawcami wyroków, zwykle sie mówi ze wszystko w rękach Pana Boga, rozumiem krzywdę pokrzywdzonych, trauma po kontaktach z księżmi którzy reprezentują Pana Boga, ale może wymierzanie sprawiedliwości zostawmy Panu Bogu. Czy to coś zmieni jak pozbawimy życia sprawców tych wykorzystywań? Można również pisać długo ale to tez bez znaczenia.

Może Ciebie posadzimy na taboretowej nodze na tydzien, pozniej Bóg nas za to rozkicy. Prawo powinnobyc dla wszystkich rowne

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T13:02:53 02:00, antygnIDA:

Petah Tikva - nauczyciel studiów Tory molestował dziewczęta i swojego 15 letniego brata ..... tak ponoć oczyszczał ich z grzechów.

Inny ortodoksyjny Żyd Stefan Colmer z Brooklynu uciekł z USA do Israela

po ty jak dopuścił się gwałtu na dwóch trzynastolatkach ,dodajmy premiera dego kraju Kacava i tysiące innych tego typu przypadków z udziałem Judów - ale o tym "NIE MÓWCIE NIKOMU"

Ten problem dotyczy naszych dzieci tu w Polsce, nie na Brooklynu!!! Znakazl się swietojebliwy antysemita

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T14:33:47 02:00, Gość:

Tak, kościół popełnił zło, ale co dalej ? Co zrobić z winnymi? Powiesić ich? Przecież my jako ludzie nie jesteśmy wykonawcami wyroków, zwykle sie mówi ze wszystko w rękach Pana Boga, rozumiem krzywdę pokrzywdzonych, trauma po kontaktach z księżmi którzy reprezentują Pana Boga, ale może wymierzanie sprawiedliwości zostawmy Panu Bogu. Czy to coś zmieni jak pozbawimy życia sprawców tych wykorzystywań? Można również pisać długo ale to tez bez znaczenia.

Rozliczanie wszystkich przestępców chcesz zostawić Bogu, czy tylko księży? Otwórzmy więzienia i wypuśćmy morderców, chuliganów, złodziei, a potem poczekajmy na sąd ostateczny. Ciekawe, czy wtedy będziesz zadowolony/na. Oni wszyscy powinni iść siedzieć - od księży - zboczeńców, po biskupów i pozostałych hierarchów, którzy ukrywali przestępstwa!!!!

zgłoś
w
wiem ale nie powiem
2019-05-12T14:33:47 02:00, Gość:

Tak, kościół popełnił zło, ale co dalej ? Co zrobić z winnymi? Powiesić ich? Przecież my jako ludzie nie jesteśmy wykonawcami wyroków, zwykle sie mówi ze wszystko w rękach Pana Boga, rozumiem krzywdę pokrzywdzonych, trauma po kontaktach z księżmi którzy reprezentują Pana Boga, ale może wymierzanie sprawiedliwości zostawmy Panu Bogu. Czy to coś zmieni jak pozbawimy życia sprawców tych wykorzystywań? Można również pisać długo ale to tez bez znaczenia.

I tu masz rację! Nawet nie wiesz jak to będzie wyglądało. Ci którzy robią dziś interesy z tym tałatajstwem będą stali z boku i będą biadolić że koniec z interesami hahaha ale nie pomogą im. To przepowiednia która na pewno wejdzie w życie. Księża wiedzą o tym ale nie wiedzą że to jest tak blisko. Wiecie gdzie to pisze ?

zgłoś
G
Gość

Witam, umówię się z Panem na dyskretne i tajemne randki. Mam 19 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : czatkobiet.pl/moniczi

zgłoś
......

Gdy w marcu 2016 r. Sejm uchwalał przepisy przewidujące utworzenie rejestru przestępców seksualnych, PO złożyła poprawkę, by zrezygnować z rejestru publicznego. A Nowoczesna, tworząca dziś z PO Koalicję Europejską, mówiła o zagrożeniu "retorsyjnymi zachowaniami" wobec sprawców. Gdy doszło do głosowania, tylko pięciu posłów PO była "za" przyjęciem ustawy. Aż 125 wstrzymało się od głosu.

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T14:33:47 02:00, Gość:

ale może wymierzanie sprawiedliwości zostawmy Panu Bogu.

Dopiero wtedy jak do niego trafią. Tu na ziemi też muszą ponieść zasłużoną karę

zgłoś
G
Gość

Cześć Faceci ;] Szukam mężczyzny na tajemne wizyty. Liczę 19 wiosen i mam zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na tym portalu: czatkobiet.pl/ i poszukaj mnie po niku: grrr

zgłoś
G
Gość

Cześć panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne spotkania Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/malinka88

zgłoś
Dodaj ogłoszenie