Finisz "Barcy", pech Sancheza

FIL
HISZPANIA. Barcelona pokonała u siebie Sporting Gijon 3-1 i wciąż marzy o obronie tytułu. Zdobyła 3 punkty, ale na 10-15 dni straciła Aleksisa Sancheza, który doznał kontuzji nogi.

W "Barcy" zabrakło kontuzjowanego Erica Abidala oraz pauzujących za kartki Sergio Busquetsa i Lionela Messiego. W pierwszej połowie gospodarze długo grali słabo. Dopiero przed przerwą składną akcję Seydou Keity i Adriano celnym strzałem wykończył Andres Iniesta. Później sytuacji sam na sam z bramkarzem Juanem Pablo nie wykorzystał Cesc Fabregas.

Tuż po przerwie czerwoną kartkę za wątpliwy faul zobaczył Gerard Pique i "Barca" musiała grać w osłabieniu. Wkrótce potem goście doprowadzili do remisu po strzale z bliska Davida Barrala. W 69 min leżący we własnym polu karnym Nacho Casus zagarnął piłkę ręką, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego dla Barcelony. 10 min później Keita kapitalnie trafił w okienko bramki Sportingu. Gol ten podłamał gości, a "dobiła" ich bramka Xaviego, który po ładnym podaniu Iniesty przelobował bramkarza.

WYNIKI:

Barcelona - Sporting 3-1 (1-0), Iniesta 42, Keita 79, Xavi 88 - Barral 49, cz.k.: Pique (B) 46; Getafe - Malaga 1-3 (1-0), Castro 42 - Eliseu 57, Toulalan 82, Cazorla 90+3; Rayo - Racing 4-2 (1-2), Michu 45 i 64, Tamudo 67, Piti 72 - Torrejon 9, Colsa 27, cz.k.: Tono (Racing) 2; Mallorca - Osasuna 1-1 (0-1), Nsue 71 - Alvaro 45; Sevilla - Atletico 1-1 (1-0), Baba 53 - Salvio 9; Saragossa - Villarreal 2-1 (0-1), Garcia 85, Minero 90 - Martinuccio 16; Athletic - Sociedad 2-0 (1-0), Susaeta 25 i 80; Granada - Valencia 0-1 (0-1), Feghouli 32. Po zamknięciu numeru: Real M. - Espanyol. Dziś: Levante - Betis.

1. Real M. 24 64 80-21

2. Barcelona 25 57 73-19

3. Valencia 25 43 38-29

4. Athletic 25 37 41-32

5. Malaga 25 37 36-37

6. Levante 24 35 34-35

7. Osasuna 25 35 29-39

8. Rayo 25 34 36-38