Nadwiślan Kraków - Sportowiec Modlniczka 5:1 (2:0)

KLASA A KRAKÓW, GRUPA II. Pięć bramek Nadwiślanu

Bramki: Fiodorow 2, Wira, Pasternak, Piszczek (karny) - Kurowski.

Nadwiślan: Mrowiec (82 Zalas) - Korytowski, Turbasa, Wira, Krzywda - Sala, Fima (80 Górnisiewicz). Żychowski, Kania - Piszczek, Fiodorow (70 Stanek).

Sportowiec: Bulka - Michalski, Kozień, Szczygieł, Tomczuk, Grad, Kanior, Mazur, Baster, Zalewski, Kurowski.

Goscie wystąpili w osłabionym składzie i przegrali zasłużenie. Pierwszą bramkę zdobył Wira ładnym uderzenim głową, a przed przerwą na listę strzelców wpisał się Pasternak, który popisał się skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego. Po zmianie stron najpierw Piszczek wykorzystał rzut karny, a potem dwukrotnie Bulkę pokonał Fiodorow.   (pan)

Dragon Szczyglice - Wawel Kraków 1:2 (0:1)

Szewczyk 42, 1:1 Kofin 82, 1:2 Bętkowski 89.

Wawel: Darłak - Szegiera, Gilarski, Jachym, Mianowski, Owca (60 Ziobro), Bętkowski, Szewczyk, Kliś (86 Wygoda), Pigulski (80 Rybicki), Szpetnar (40 Kupis).

Na początku meczu piłkarze obu drużyn wypracowali sobie sporą liczbę bramkowych okazji, ale seryjnie je marnowali. Pod koniec pierwszej połowy najpierw groźnej kontzuji doznał Szpetnar, a potem Szewczyk popisał się skutecznym uderzeniem zza linii pola karnego. W drugiej połowie atakowali gospodarze, a Wawel skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. Goście liczyli na kontrę i po jednej z nich, po strzale Pigulskiegio piłka odbiła się od słupka i zatrzymała na linii bramkowej. Gospodarze wyprowadzili akcję i doprowadzili do wyrównania po strzale z woleja Kofina. Ostatnie słowo należało do Wawelu. Z rzutu rożnego dośrodkował Szewczyk, a piłkę głową do siatki skierował Bętkowski.

(pan)

Bratniak Kraków - Błękitni Modlnica 1:3 (0:1)

Bramki: Nawrot - P. Żurek 2, K. Szumiec.

Bratniak: Suszalski - Kutrzyk, Matusik, Birut, Bilat, Kupka, Górka, Śmiech (46 Zawiliński), Kromka (46 Nawrot), Kułaj (68 Celusta), Ortyl (62 Klich).

Błękitni: Janik - Zabiegaj, Kuciel, Celarski, Pyzioł, Zaporowski, Synowski, Lorenc (70 J. Szumiec), K. Szumiec, Dudek (70 T. Żurek), Pogdajny (32 P. Żurek).

Dopóki dobrze spisywał się bramkarz Bratniaka utrzymywał się wynik remisowy. Później rezerwowy P. Żurek dwukrotnie znalazł sposób na golkipera gospodarzy i choć Bratniak miał swoje okazje, to goście pewnie wygrali.   (pan)

W innych meczach: Rybitwy Kraków - Bieżanowianka 0:0; Dąbski - Zwierzyniecki 1:2; Iskra Radwanowice - Wanda Nowa Huta 3:0 (2:0), Katra, Armatys, Krzysiak; Lot Balice - Węgrzce 0:0.

1.   Węgrzce   11   26   38-6

2.   Iskra   11   24   27-11

3.   Błękitni   11   22   43-17

4.   Nadwiślan   11   21   32-16

5.   Sportowiec   11   19   14-18

6.   Rybitwy   11   18   16-17

7.   Lot   11   15   17-16
  8.   Wawel   11   14   11-16