Forum dla biznesowej elity

Redakcja
Udostępnij:
KONGRES MBA. O kryzysie i sposobach wyjścia z niego, sytuacji ekonomicznej Polski i świata oraz możliwościach inwestowania w okresie bessy, ale także o najnowszych rozwiązaniach w biznesie, bezpieczeństwie energetycznym i kształceniu ekonomistów mówiono podczas V Ogólnopolskiego Kongresu MBA, który w ubiegłym tygodniu odbył się w krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Na trzydniowy kongres (15-17 maja) przybyli licznie przedstawiciele uczelni prowadzących programy MBA (m.in. Wyższej Szkoły Zarządzania-Polish Open University, Uniwersytetu Warszawskiego, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Wyższej Szkoły Biznesu-National Louis University w Nowym Sączu), członkowie władz znaczących krajowych firm (m.in. PKO BP, Alior Banku, Zakładów Azotowych w Tarnowie, Krakowskiego Parku Technologicznego, Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, Polskiej Grupy Energetycznej), naukowcy z kraju i zagranicy (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, RPA i Mołdawii) oraz studenci MBA. Tematem tegorocznej edycji kongresu były "Strategie sukcesu przedsiębiorstw w czasach kryzysu".
- Cieszę się, że inicjatywa naszych kongresów, która ma już pięć lat, tak znakomicie się rozwija. Mam też tę satysfakcję, że od samego początku istnienia u nas studiów MBA uczestniczę w nich jako wykładowca. Obchodzimy w tym roku dwudziestą rocznicę zmiany ustrojowej. Na przełomie 1989 i 1990 roku sprawą pierwszoplanową była oczywiście reforma gospodarki. Również na naszej uczelni podjęliśmy poważne wyzwanie dostosowania planów studiów do realiów gospodarki rynkowej. Jednym z ważniejszych wyzwań było stworzenie oferty szybkiej edukacji dla praktyków. Powołaliśmy szkołę przedsiębiorczości i zarządzania, a jej ambicją stało się stworzenie produktu z górnej półki dla menedżerów - studiów MBA, co niebawem się udało. Od tego czasu naszą uczelnię opuściły już tysiące absolwentów MBA - mówił podczas inauguracji kongresu rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. Roman Niestrój. Rektor podkreślił też, że kongres to dobre forum do wymiany myśli i doświadczeń dla absolwentów MBA, którzy tworzą przecież elitę biznesową w naszym kraju.
- Piąta rocznica to mały jubileusz naszego kongresu. Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas doczekamy otwarcia dwudziestej piątej jego edycji - mówił dr Piotr Buła, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK, która zorganizowała kongres.
W zastępstwie zapowiadanego w programie ministra skarbu państwa Aleksandra Grada (zatrzymały go sprawy związane z przekształceniami polskich stoczni) wykład pt. "Kierunki prywatyzacji polskich przedsiębiorstw i ich szanse w otoczeniu konkurencyjnym w dobie kryzysu" wygłosił podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Adam Leszkiewicz.
- W obszarze polityki właścicielskiej Ministerstwa Skarbu Państwa wychodzimy z założenia, że prywatyzacja to kluczowy i podstawowy czynnik profesjonalizacji zarządzania. W większości sektorów własność prywatna jest bardziej efektywna od państwowej, dlatego naszym priorytetem jest zwiększanie efektywności polskich przedsiębiorstw, a odbywać się to będzie przez przyspieszanie procesów prywatyzacyjnych - mówił minister Leszkiewicz.
Omówił przyjęty przez radę ministrów specjalny plan prywatyzacji do roku 2011, który przewiduje prywatyzację ponad 800 podmiotów, wśród nich m.in. Giełdy Papierów Wartościowych, Polskiej Grupy Energetycznej, Enei, Zakładów Azotowych w Tarnowie czy Kopalni Węgla Kamiennego "Bogdanka".
Paweł Stachnik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie