Futsal: Lepiej nie znaczy dobrze. Solne Miasto znów pokonane

Tomasz Bochenek
Futsal Ekstraklasa/futsal.tvcom.pl
Piast Gliwice okazał się zbyt silnym rywalem dla Solnego Miasta. Wieliczanie przegrali we własnej hali 1:4, coraz mocniej tkwią w spadkowej strefie ekstraklasy futsalu, przy czym dzisiaj pokazali się z lepszej strony, niż tydzień wcześniej (gdy całkowicie oddali pole ekipie z Białegostoku).

Starcie z Piastem, mającym w składzie dwóch Brazylijczyków, futsaliści Solnego Miasta zaczęli naprawdę obiecująco, w 3 min mogli objąć prowadzenie, lecz Michał Widuch nie dał się pokonać Bartoszowi Szczepańskiemu.

Gliwiczanie na początku specjalnie groźni nie byli, no, ale w 6 minucie zaskoczyli gospodarzy. Po dalekim przerzucie na lewą flankę Przemysław Dewucki zagrał piłkę przed bramkę, gdzie czekał już na nią Lucas Bonifacio. 0:1.

Potem był strzał Sebastiana Szadurskiego - i świetna interwencja Jana Zachariasza, za to fatalnie wyszło miejscowym wyprowadzenie akcji sprzed własnej bramki w 11 minucie. Szczepański zagrał piłkę na bok boiska do Pawła Hadego, a ten szybko mu ją oddał, rzecz w tym, że Szczepański zdążył już ruszyć do przodu... Podanie przejął więc Krzysztof Piskorz i pokonał Zachariasza. Gol - prezent od wieliczan.

Kiedy Piast sam budował akcje, to przychodziło mu to jednak trudniej, a po chwili został skarcony. Kontaktowa bramka była dziełem niefortunnych uczestników akcji sprzed chwili: z lewej strony zagrał Hady, a Szczepański wbił piłkę do celu.

To jednak gliwiczanie zeszli w lepszych nastrojach na przerwę, Bonifacio tym razem zaliczył asystę przy trafieniu Michała Grecza.

Nadzieje na przełamanie złej passy w wielickiej ekipie mimo wszystko długo się utrzymywały. Ostatecznie rozwiane zostały półtorej minuty przed końcem spotkania, kiedy Solne Miasto grało z "lotnym" bramkarzem. Przy wykonaniu rzutu rożnego gospodarze stracili piłkę i Dewucki sprzed połowy boiska wstrzelił ją do bramki.

Wieliczanie pozostają na 11., przedostatnim miejscu w tabeli, mają 10 punktów. Bezpośrednio przed nimi są AZS UG Gdańsk (13 pkt) i AZS UŚ Katowice (14), które grały dziś między sobą (zwyciężyli katowiczanie 6:5).

Solne Miasto Wieliczka - Piast Gliwice 1:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Bonifacio 6, 0:2 Piskorz 11, 1:2 Szczepański 14, 1:3 Grecz 19, 1:4 Dewucki 39.

Solne Miasto: Zachariasz - Bieda, Ślaski, Daniliuk, Skórski oraz Mroczka, Hady, Gąsior, Myszor, Przybył, Wiewióra, Szczepański, Furtak.