Garbarnia Kraków. Cztery stracone gole w sparingu z beniaminkiem II ligi

Jerzy Filipiuk
Strzelec jedynej bramki dla Garbarni Wojciech Słomka (na pierwszym planie)
Strzelec jedynej bramki dla Garbarni Wojciech Słomka (na pierwszym planie) RKS Garbarnia Kraków
W sparingowym meczu piłkarskich drugoligowców, rozegranym w Krakowie, Garbarnia przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:4. To trzecia porażka „Brązowych" przed nowym sezonem.

Tarnobrzeżanie objęli prowadzenie po rzucie rożnym i celnym uderzeniu Marcina Stefanika. W rewanżu chwilę później Wojciech Słomka po mocnym strzale trafił w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później ten ostatni był już precyzyjniejszy i po podaniu Patryka Mularczyka ulokował piłkę w siatce.

Do końca pierwszej połowy spotkania obie drużyny szukały okazji do zdobycia drugiego gola. Tuż przed przerwą znalazła ją Siarka. Rzut karny (podyktowany za faul Aleksandra Kozioła na Krzysztofie Zawiślaku) celnie wyegzekwował Stefanik, ponownie zapewniając prowadzenie swojej drużynie, beniaminkowi II ligi.

Wkrótce po wznowieniu gry po zmianie stron goście podwyższyli wynik, gdy z bliska Mateusza Bartusika pokonał Ivan Agudo. „Brązowi" próbowali dorobić straty, jednak zamiast zdobyć drugiego gola, stracili czwartego, gdy w 78 min składną, zespołową akcję tarnobrzeżan skutecznym strzałem zakończył Paweł Mróz.

Dla Garbarni był to już czwarty sparing przed nowym sezonem. Wcześniej przegrała u siebie z Wisłą Kraków 1:3, wygrała w Woli Chorzelowskiej ze Stalą Rzeszów 4:1 oraz ulegała w Tychach miejscowemu GKS-owi 0:3 (ten ostatni mecz trwał tylko 40 minut, został przerwany z powodu gradobicia). Siarka, który przygotowania rozpoczęła dopiero 27 czerwca, rozegrała pierwszy sparing.

Poprzednio obie drużyny zagrały ze sobą 30 stycznia 2021 roku w Krakowie, także w sparingu, który wygrała Siarka 3:1. Ponownie spotkają się w weekend 10/11 września 2022 roku w meczu 10. kolejki II ligi, który rozegrany zostanie w Tarnobrzegu.

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Stefanik 18, 1:1 Słomka 20, 1:2 Stefanik 43 karny, 1:3 Agudo 46, 1:4 Mróz 78.
Garbarnia: I połowa: Kozioł - Warczak, Kardas, Nakrosius, Derenda - Nowak, Kuczak, Mularczyk, Słomka, Kuczera, testowany I; II połowa: Bartusik - Warczak, Banach, Nakrosius, Bentkowski - Dziedzic, Kuczak, Mularczyk, Sutor, Marszalik - testowany II.
Siarka: I połowa: Pietryga - Józefiak, Stefanik, testowany - Krempa, Kaliniec, testowany, Stańczyk - Jacenko, Zawiślak - Adamek; II połowa: Lepucki - Bierzało, Bieniarz, Zbyradowski - Sulkowski, Tyl, Rogala, Kwaśniewski - Agudo, Mróz, Bałdyga.