Garbarnia tuż za KSZO 1929

Jerzy Filipiuk

Hutnik wygrał na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce 3:1 (1:0). Wszystkie trzy bramki dla niego strzelił Krzysztof Świątek – w 41, 60 i 85 minucie. Gospodarze odpowiedzieli golem Władysława Kabaniuka w 90 minucie.

Rezerwy Wisły wygrały w Andrychowie z Beskidem 2:1 (1:1). Prowadzenie dla Wisły uzyskał w 5 minucie Konrad Handzlik. Wyrównał w 42 minucie Radosław Karcz. Goście skutecznie finiszowali. W 86 minucie bramkę na wagę wygranej strzelił Jakub Bartosz.

Cracovia II tylko zremisowała u siebie z Wolanią Wola Rzędzińska 2:2 (1:1). Goście objęli prowadzenie już w 3 minucie po rzucie karnym Tomasza Baryczy. 4 minuty później wyrównał Dariusz Zjawiński. Samobójczy gol Dominika Chochołka sprawił, że w 14 minucie było 1:2. Wynik ustalił w 60 minucie z rzutu karnego Łukasz Zejdler.

W piątek Garbarnia Kraków wygrała u siebie z Wisłą Sandomierz 2:1. Ponieważ dziś zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski tylko zremisował na boisku Sparty Kazimierza Wielka 1:1, „Brązowi” już tylko gorszą różnicą bramek ustępują liderowi tabeli.
Pozostałe wyniki: Czarni Połaniec – Poroniec Poronin 3:2, Łysica Bodzentyn – Unia Tarnów 3:1, Soła Oświęcim – Korona II Kielce 1:0, Podhale Nowy Targ – Poprad Muszyna 4:1.

Czołówka tabeli: 1. KSZO 1929 32 punkty, 2. Garbarnia 32, 3. Soła 29, 4. Hutnik 26, 5. Łysica 26, 6. Podhale 25... 7. Wisła II 22, 9. Cracovia 21.

7-8 listopada: sobota: Wisła II – Podhale (12; Myślenice), Poprad – Garbarnia (12), Korona II – Beskid (13), Unia – Soła (13.30), Hutnik – Łysica (13.30); niedziela: Wolania – Sparta (13), Poroniec – Sparta (13), Wisła S. - Czarni (13), KSZO 1929 – Cracovia (13.30).