Gładkie zwycięstwo Puszczy. Dwa gole strzelił Dominik Maluga.

Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice pokonała 3:0 (0:0) beniaminka III ligi Wolanię Wola Rzędzińska w sparingu, który odbył się dzisiaj w poddębickiej Pustyni.

Gole dla Puszczy zdobyli Łukasz Nowak oraz - dwa - Dominik Maluga, który poddawany jest testom w niepołomickim zespole. Piłkarz ma 19 lat, jest napastnikiem. W ubiegłym sezonie występował z zespołem UKS SMS Łódź w Centralnej Lidze Juniorów, strzelając w 18 meczach 11 bramek.

W sparingu z Wolanią sprawdzany, przez godzinę, był też drugi zawodnik wywodzący się z łódzkiej szkoły - Marcin Staniszewski. To bramkarz, 17-latek. - Ale jak na swój wiek ma już spore doświadczenie - podkreśla trener Puszczy Dariusz Wójtowicz. Wiosną 2013 roku Staniszewski grał w II lidze, w Turze Turek. W ubiegłym sezonie występował w III-ligowym Zawiszy Rzgów. - W meczu z Wolanią nie za bardzo miał okazję do wykazania się. W zasadzie można było ocenić tylko to, jak gra nogami - przyznał szkoleniowiec.

Występ drużyny Wójtowicz podsumował tak: - W pierwszej połowie wykazaliśmy się dość dużą kulturą gry, natomiast zdecydowanie zawiodła skuteczność. Po przerwie graliśmy bardziej chaotycznie, za to lepiej wykańczaliśmy akcje.

Następny mecz kontrolny Puszczy w sobotę - w Brzesku z Okocimskim.