Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gminne lokale użytkowe w Krakowie na aukcji ZBK w listopadzie. Tu można rozkręcić biznes. Najemcy poszukiwani dla ponad 30 lokalizacji

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Na chętnych do wynajęcia czeka m.in. ponad 100-metrowy lokal w samym sercu Krakowa - w kamienicy przy ul. Mikołajskiej 4
Na chętnych do wynajęcia czeka m.in. ponad 100-metrowy lokal w samym sercu Krakowa - w kamienicy przy ul. Mikołajskiej 4 Małgorzata Mrowiec
Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie ogłosił kolejną aukcję na najem lokali użytkowych. Zostanie przeprowadzona 30 listopada. Zainteresowani mogą wybierać spośród 39 propozycji. Można np. wynająć lokal o powierzchni ponad 100 metrów kw. na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Mikołajskiej 4, a więc w samym sercu Starego Miasta, jak i lokale na Kazimierzu: niespełna 50-metrowy przy ul. Bożego Ciała 8 czy prawie 125-metrowy przy ul. Węgłowa 1A (ten ostatni wymaga kapitalnego remontu i doprowadzenia wszystkich instalacji).

Wiele z budynków, w których miasto oferuje lokale do wynajęcia, figuruje w rejestrze zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. To oznacza, że zwycięzca aukcji przed rozpoczęciem prac remontowych będzie musiał uzgodnić ich zakres ze służbami służbami konserwatorskimi, uzyskać stosowne pozwolenia.

Z konserwatorem zabytków trzeba będzie uzgodnić projekt m.in. dla lokalu przy ul. Węgłowej 1A. Znajduje się on na parterze dużej kamienicy w bliskim sąsiedztwie placu Wolnica. Lokal ten wymaga kapitalnego remontu wraz z doprowadzeniem wszystkich instalacji oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Jak podkreślają urzędnicy, wykonanie wszystkich niezbędnych prac i projektów, uzyskanie stosownych opinii, zgód i pozwoleń będzie należeć do obowiązków przyszłego najemcy, bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych z tego tytułu.

Również na krakowskim Kazimierzu można wynająć od gminy lokal przy ul. Bożego Ciała 8. Pomieszczenie znajduje się na parterze zabytkowej kamienicy, ma powierzchnię 48,87 metrów kwadratowych. W ogłoszeniu zapisano zastrzeżenie: prowadzone jest postępowanie administracyjne, którego zakończenie może mieć wpływ na stan prawny w zakresie części udziałów w prawie własności tej nieruchomości.

Powierzchnię 78,61 mkw. ma z kolei lokal przy ul. Kalwaryjskiej 29. Wejście do niego prowadzi od frontu budynku. Pomieszczenie jest wyposażone w instalację elektryczną (do sprawdzenia, ewentualnie do wymiany) oraz wodno-kanalizacyjną.

Przy ul. Garbarskiej 7 - praktycznie parę kroków od Plant, jak i od ulicy Karmelickiej - jest okazja otworzyć działalność w lokalu o powierzchni 88,25 mkw. Lokal usytuowany jest na parterze, wejście ma od frontu budynku. Budynek widnieje w gminnej ewidencji zabytków. Pomieszczenie, dla którego gmina szuka najemcy, jest wyposażone w instalację elektryczną (do sprawdzenia, być może do wymiany) oraz wodno-kanalizacyjną, nie ma w nim natomiast ogrzewania. "Wspólnota Mieszkaniowa nie wyraża zgody na prowadzenie w lokalu działalności związanej z podawaniem/sprzedażą napojów alkoholowych" - podkreślono również w ogłoszeniu o aukcji.

Gminne lokale użytkowe czekają na nowych najemców również w Nowej Hucie. Oferowane są one m.in.:

  • na os. Centrum D 8 - lokal o powierzchni 94,17 mkw.
  • na os. Stalowym 5 - 99,11 mkw.
  • na os. Na Wzgórzach 17 - 36,17 mkw. (w poziomie piwnicy)
  • na os. Willowym 29 - 161,69 mkw. (lokal usytuowany na parterze oraz częściowo w poziomie piwnicy)
  • na os. Teatralnym 3 - 20,69 mkw. (na parterze, wejście z przełączki budynku - pierwsza przełączka od strony dawnego Kina Świt)
  • na os. Centrum C 10 - 26,84 mkw. (na pierwszym piętrze).

Miasto szuka też na najbliższej aukcji najemców na garaże i miejsca postojowe: przy ul. Cieślewskiego 11 i Działkowej 33.

Oferty przystąpienia do aukcji należy składać w nieprzejrzystych kopertach w Punkcie Obsługi Mieszkańców ZBK (ul. Czerwieńskiego 16) w nieprzekraczalnym terminie do 28 listopada do godz. 15. Również do tego dnia należy wpłacić wadium.

Aukcja na najem gminnych lokali użytkowych odbędzie się 30 listopada o godz. 9 w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy Rynku Podgórskim 1 (sala obrad im. F. Maryewskiego, II piętro).

11 Listopada: Dzień Upamiętnienia Niepodległości

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski