Gorce Raba Niżna na podium

PAN
RUGBY. W miniona niedzielę na stadionie Juvenii rozegrany został turniej rugby dzieci i młodzieży imienia ks. Józefa Kuznowicza. w Krakowie zjawiły się zespoły z Polski i Czech.

Zanim rozpoczął się turniej na boisku odbyła się polowa msza święta. Złożono również kwiaty pod popiersiem założyciela klubu, księdza Józefa Kuznowicza.

W kategorii żaków emocje były ogromne, w półfinałach Juvenia uległa 0-6 Czarnym Bytom, a RC Ruda Śląska pokonała 5-0 Czarnych II. W finale goście z Rudy Śląskiej okazali się lepsi wygrywając w piłkarskim stylu 1-0. Wśród mini żaków zjawiło się mniej zespołów, ale emocje były chyba większe. W finale Hawiorzow pokonał Biało Czarnych Nowy Sącz 3-2. Opiekunem młodych graczy z Czech był lider Juvenii Jarosław Tomcik. Kolejny turniej młodzieżowy w Krakowie odbędzie się we wrześniu, kiedy to zespoły rywalizować będą w tradycyjnych zawodach o Puchar Obwarzanka.

WYNIKI

Żacy, klasyfikacja końcowa: 1. Czarni w Bytomiu I, 2. Rc Ruda Śląska, 3. Juvenia Kraków, 4. Czarni w Bytomiu II, 5. Gorce Raba Niżna, 5. Havirov, 6. Biało-Czarni Nowy Sącz 6. Rc Częstochowa

Mini żacy, klasyfikacja końcowa: 1. Rc Havirov, 2. Biało-Czarni Nowy Sącz, 3. Gorce Raba Niżna, 4. Czarni w Bytomiu, 5. Juvenia Kraków, 5. Rc Ruda Śląska.