Goście lepsi po wymianie ciosów

(DW)

LKS Kobylanka 2 (1)
Poprad Rytro 3 (0)

Bramki: 1:0 Jamro 13 karny, 2:0 Żmigrodzki 52, 2:1 Duda 53, 2:2 Duda 65, 2:3 P. Filip 67.

Kobylanka: Konstanty Grądalski – Guter, Sikora (65 Trawiński), Żmigrodzki, Trzyna – Grajewski (60 Szura), Kotowicz, Cionek, Jamro, Kozioł – Woźniak (80 Bogusz).

Poprad: M. Długosz – P. Długosz, Michał Pawlik, Janikowski, Pustułka – Dziedzina, Duda, Grębski (62 Zontek, 76 Marcin Pawlik), Poczkajski – P. Filip, J. Filip.

Sędziował: Anton Strerniavsky (Michalovce, Słowacja). Widzów: 100.

Pierwsza połowa nie zapowiadała strzeleckiego fajerwerku po przerwie. Padła w niej tylko jedna bramka. Zdobył ją Jamro z Kobylanki, który w feralnej dla gości 13 min skutecznie wykonał rzut karny, zarządzony za sfaulowanie Woźniaka.

Gdy niedługo po zmianie stron indywidualną akcję Cionka strzałem do pustej bramki zwieńczył Żmi­grodzki, wydawało się, że kandydat do awansu zostawi punkty w Kobylance. Tymczasem goście niemal natychmiast zdobyli kontaktowego gola (J. Filip podał do Dudy, a ten trafił po ziemi z 15 m), by po upływie kolejnych kilkunastu minut doprowadzić do wyrównania.

Grądalski sparował co prawda piłkę po uderzeniu Poczkajskiego, ale wobec dobitki Dudy był już bezradny. Losy stojącego na dobrym poziomie i toczonego w szybkim tempie meczu rozstrzygnęły się 120 s później. Po wrzutce w pole karne obrońcy Kobylanki zbyt krótko wybili futbolówkę. Dopadł do niej J. Filip i strzałem z 16 m posłał do siatki.