Gospodarze w V lidze

DW
Gorce Kamienica - Lubań Tylmanowa 2-0 (0-0)

1-0 Gaura 71, 2-0 Zasadni 83.

Sędziował: Robert Koral. Żółte kartki: Świnka, Gaura, Kuta - G. Salamon, Zawada. Czerwona kartka: Zawada (88, za dyskusję z sędzią). Widzów 400.

Gorce: Gorczowski - Kuta, Gaura, P. Wąchała, Zachara (90 Dudzik) - Zasadni, Świnka (81 Majchrzak), Opyd (81 Rabiański), Żak (73 Pięta) - M. Wąchała, Jasiński.

Lubań: Salamon - Kasprzak, J. Noworolnik (65 K. Ciesielka), P. Ciesielka, Michalik - Udziela, Żołądź, Zawada, D. Noworolnik - Piszczek, Kurnyta (68 Babik).

Nadkomplet widzów długo fetował awans swych pupili do nowosądeckiej V ligi. Zwycięstwo, które przed rozegraniem ostatniego już barażu zapewniło promocję kamieniczanom, nie przyszło im jednak łatwo. W pierwszej, wyrównanej połowie obydwie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji (w 15 min Opyd główkował obok słupka, w 27 min Udziela trafił piłką w poprzeczkę). Po przerwie, do 70 min przeważali goście. W 71 min gola strzelili jednak miejscowi. Po akcji Jasińskiego i Zachary pięknym uderzeniem z woleja z 16 m futbolówkę umieścił w siatce Gaura. Kropkę nad i postawił Zasadni, korzystając ze źle zastawionej przez gości pułapki ofsajdowej. Potrzebny do utworzenia dodatkowej tabelki konkurs rzutów karnych wygrały również Gorce 3-2.

1. Gorce 2 6 4-1

2. Sokół 2 1 1-2

3. Lubań T. 2 1 0-2

W związku z niemal pewnym poszerzeniem V ligi do 18 zespołów, awans wywalczą do niej dwa zespoły. W ostatnim meczu Lubań zmierzy się w niedzielę z Sokołem.