Historyczny sukces Wandy

ART
I LIGA MĘŻCZYZN. Pierwsze zwycięstwo w sezonie i w historii występów na tym szczeblu rozgrywek odniosła drużyna z Nowej Huty. KA Wanda Instal Kraków - Jadar Siedlce 3-1 (21-25, 25-13, 25-23, 25-17)

Wanda: Syguła, Blachura, Domonik, Mischke, Soroka, Ferek, Mrozowski (libero) oraz Tepling, Łukasik, Dzierwa.

Jadar: Ranecki, Chwastyniak, Kowalczyk, Bucki, Zbierski, Jasiński, Kowal (libero) oraz Obuchowicz, Walczykowski.

W ekipie beniaminka z Krakowa zapowiadano walkę o czołową "czwórkę", ale dwa pierwsze mecze były nieudane. Po inauguracyjnym secie sobotniego pojedynku nie zanosiło się na przełom. Jadar (drużynę z Radomia przeniesiono do Siedlec) odebrał gospodarzom prowadzenie (od 15-13 do 20-22) i dzięki dobremu blokowi w końcówce wygrał.

- W pierwszym secie kontrowersyjne decyzje podjął sędzia i znów było trochę nerwów. W środę mieliśmy spotkanie, na którym "wyczyściliśmy" rzeczy, przez które, mimo dobrej gry, przegrywaliśmy. Dlatego nie rozpamiętywaliśmy nieudanego seta i wróciliśmy na właściwe tory - powiedział trener Grzegorz Silczuk.

W drugim secie miejscowi zagrali chyba najlepszą partię w tym sezonie. Od początku dyktowali warunki (10-6, 20-10), wygrywając do 13. Kluczowa okazała się trzecia część. Wyrównana walka trwała przez cały czas, a najczęstszym wynikiem był remis. Przy stanie 24-23 krakowianie źle przyjęli zagrywkę, ale Soroka poradził sobie w ataku z potrójnym blokiem.

Później goście tylko przez chwilę (od 13-9 do 13-12) mogli myśleć o tie-breaku, ale ostatecznie przegrali. (ART)