Hokej: Cracovia miała problemy z pokonaniem Orlika. Trzeba podziękować Svitanie

Andrzej Stanowski
Filip Drzewiecki z Cracovii
Filip Drzewiecki z Cracovii Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Ekstraklasa hokeja. Cracovia miała problemy z pokonaniem Orlika. Zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w trzeciej tercji.

W 76. sekundzie Fin Rasmus Kulmala zaskoczył Rafała Radziszewskiego strzałem w tzw. krótki róg. Goście sprawiali korzystne wrażenie i w połowie tercji Michael Cichy precyzyjnie uderzył krążek z okolic bulika. Dopiero ta bramka obudziła „Pasy” i ruszyły do ataku. Strzelał z dystansu Rafał Dutka, krążek odbił się od bandy, doskoczył do niego Damian Kapica i pokonał bramkarza.

Na początku drugiej tercji po błędzie Filipa Drzewieckiego swoją drugą bramkę zdobył Cichy. „Pasy” grały w tym okresie chaotycznie, ale gospodarzom pomógł Murray, który po dobitce Drzewieckiego przepuścił krążek do siatki pod ręką.

„Pasy” dobrze rozpoczęły ostatnią tercję, Patrik Svitana efektownym strzałem w „okienko” doprowadził do remisu. Decydujący gol padł na 7 minut przed końcem, po wygraniu bulika uderzył Svitana i Murray skapitulował. Tym samym słowacki napastnik został bohaterem meczu. Pod koniec spotkania goście wycofali bramkarza i Maciej Urbanowicz strzałem do pustej bramki ustalił wynik.

Comarch Cracovia - Orlik Opole 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Bramki:
0:1 Kulmala (Brown, Toulmin) 2, 0:2 Cichy (Szczechura) 10, 2:1 Kapica (Dutka) 14, 1:3 Cichy (Szczechura) 23, 2:3 Drzewiecki (Novajovsky) 32, 3:3 Svitana (Sinagl) 43, 4:3 Svitana (Sinagl), 5:3 Urbanowicz (Dziubiński) 60.